Mobil

Galaxy S8, iPhone 7'ye özenecek!

Samsung'un, Apple'ın yolundan gideceği ve tartışma konusu olan o özelliğe Galaxy S8 modelinde yer vermeyeceği söyleniyor.

Galaxy S8, iPhone 7'ye özenecek!

Son zamanlarda gelen bilgiler, Samsung’un sıradaki amiral gemisi Galaxy S8’in iPhone 7 gibi stereo hoparlör e sahip olacağı haberi gelmişti. Ayrıca Galaxy S8’in iPhone 7 gibi 3.5mm’lik kulaklık jakına da veda edeceği söyleniyor.

Galaxy S8'de 3.5mm'lik jak eksikliği

Yeni gelen iddialara göre Galaxy S8’de 3.5mm’lik kulaklık jakı yerine Bluetooth bağlantılı kulaklık veya USB Type-C portu kullanılacak. USB Type-C özelliği Galaxy Note 7’de vardı ve muhtemelen Galaxy S8’de de bu özellik yer alacak. Samsung’un USB Type-C kulaklıklarını da Galaxy S8 ile tanıtacağı söyleniyor.

1481099228_usb-c-h1.jpg

Bir diğer iddiada ise telefonun, en iyi görüntüleme deneyimini sunan, daha az güç tüketimi ve daha uzun ömre sahip olacak yeni bir malzemeden yapılmış Quad HD (2560 × 1440 piksel çözünürlük) Super AMOLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ekran 11,059,200 piksel ile standart RGB düzenleme sunacak.

Daha önce gelen bilgiler arasında Samsung Galaxy S8’in optik parmak izi tanıma özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağı iddia edilmişti. Ayrıca bu parmak izi tarayıcının Home tuşunu kaldırarak ekran içine entegre edileceği de iddia edilmişti. Şimdi bu özelliklerin geleceği tekrar raporlarda yer aldı.

Bakalım Samsung, Galaxy S8 ile Galaxy Note 7 faciasını unutturabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.