Mobil

Galaxy S8, PC'ye dönüşebiliyor!

Samsung telefon teknolojisinde büyük bi adım attı!

Galaxy S8, PC'ye dönüşebiliyor!

Motorola ve Microsoft gibi Samsung da, telefonu bir bilgisayara dönüştürmeye çalışıyor. Samsung Galaxy S8, masaüstü bilgisayar benzeri bir ortamda yeni bir Samsung Desktop Experience adlı aksesuarla eşleşecek. Mumluk gibi görünen özel bağlantı noktası, HDMI, klavye, fare ve Galaxy S8'in yeteneklerini genişletmeye yardımcı olmak için iki USB portu aracılığıyla bir monitör bağlantısını desteklemekte.

Samsung'un dock'unda, Galaxy S8'i, bir monitörde Android uygulamaları görüntülemek için kullanırken serin tutmaya yardımcı olmak için özel bir gömülü soğutma fanı ve buna güç vermek için bir USB-C bağlantısı bulunuyor. Samsung'un masaüstü modu, yan tarafında bir uygulama çekmecesi ile birlikte geliyor ve bildirimlere ve yeniden boyutlandırılabilir pencerelere tam erişime sahip Android uygulamalarını destekliyor. Tüm arayüz biraz Chrome OS gibi görünüyor, ancak burada tam bir masaüstü tarayıcısı yok.

Bu, Android uygulamalarınızın daha büyük ekranlarda ne kadar iyi desteklendiğiyle sınırlı olduğunuz ve Google Play Store'daki çoğu uygulamanın bu tür kullanım için optimize edilmediği anlamına gelir. Samsung'un kendi tarayıcısı Microsoft'un Office uygulamaları ve Adobe'un mobil reklam seti hepsi iyi çalışıyor, ancak büyük çoğunluğu geniş ekranda gerilmiş telefon uygulamaları gibi görünüyor. 

Nougat için güncellenen herhangi bir uygulama penceresi düzgün şekilde çalışacak, ancak Samsung da kendi sistemi aracılığıyla pencereleme işliyor. DeX Station'dan Galaxy S8'in bağlantısını kesebilirsiniz. Uygulama pencereleri kaybolur ancak cihazı yeniden taktığınızda geri gelmezler. Samsung, Galaxy S8'deki iris tarayıcıyı kullanarak telefonunuza bakmanıza izin verir

Samsung sanal bir oturum akışına izin verecek bir uygulama sayesinde, sanal Windows masaüstü uygulamalarını DeX deneyimine getirmek için VMware ile ortak çalıştı. Bunun için bir internet bağlantısı gerektirir ve bu bağlantı güvenilirliği, uygulamaların akışı için önemlidir. Ancak Samsung, bunları deneyen ilk marka değil. Motorola yıllar önce Atrix ile ortak olarak çalıştı ve başarısız oldu.

Daha yakın zamanlarda Microsoft, Windows telefonlarında Continuum'u kullandı ve telefonları PC'ye dönüştürmeye çabaladı. Microsoft buna kısa sürede bir cevap verebilir, ancak hem Microsoft hem de Samsung'un çabaları, telefonları bir gün nasıl bir PC'ye dönüşebileceğinin en basit örnekleri.

1490809022_samsung-dex-galaxy-s8-4.jpg

1490809034_samsung-dex-galaxy-s8-10.jpg


1490809046_samsung-dex-galaxy-s8-12.jpg


1490809055_samsung-dex-galaxy-s8-13.jpg


1490809580_samsung-dex-galaxy-s8-15.jpg


1490809593_samsung-dex-galaxy-s8-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.