Galaxy S8 Plus vs iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 Edge karşılaştırma - Page 1

Görüldüğü üzere artık güncel bir amiral gemisi almak için 4000 TL barajı çoktan aşılmış durumda. Galaxy S7 Edge, 2016 yılının amiral gemisi olduğu için diğer iki modelden daha uygun bir fiyat etiketine sahip. Apple iPhone 7 Plus ve Samsung Galaxy S8+ modelleri ise 2017 yılını hedefleyen amiral gemileri olmaları sebebiyle daha yüksek fiyata sahip.

Fiyatların bu kadar yükselmesinin en önemli sebebi ülkemiz özelinde tabii ki döviz kuru ve vergiler. Ancak son iki yıldır akıllı telefon üreticilerin fiyat artırımına gittiğini de unutmamak gerekiyor

Galaxy S8 Plus vs iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 Edge karşılaştırma - Page 2

Fiyat/Performans oranı en yüksek olan model hangisi?
Sadece fiyat açısından düşünecek olursak Galaxy S7 Edge modeli, hala bir amiral gemisi olarak kabul edilebileceği için en makul seçenek olarak görünüyor. Ancak bütçeniz Galaxy S7 Edge ile sınırlı değilse, karar vermek için acele etmeyin.

Galaxy S8 Plus vs iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 Edge karşılaştırma - Page 3

Tasarım Karşılaştırması (iPhone 7 Plus, Galaxy S8+ ve Galaxy S7 Edge)
Tasarım konusunda Apple tarafında aslında pek bir yenilik yok diyebiliriz. Apple, iPhone 7 serisinde, iPhone 6 serisinin tasarımını devam ettiriyor. iPhone 7 ile iPhone 6 modellerinin tasarımları arasında sadece iki fark bulunuyor.

Bunlardan ilki anten çizgilerinin yerinin değişmesi ve büyüyen kamera lensi. Dolayısıyla iPhone 7 Plus modeline kendini daha yakın hisseden kullanıcıların tasarımdaki bu benzerliğe kendini hazırlaması gerekiyor. Çünkü Apple tarafında 2014 yılının son çeyreğinden beri aynı tasarım kullanılıyor.

Galaxy S8 Plus vs iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 Edge karşılaştırma - Page 4

Samsung Galaxy S8+ tasarımı ile, akıllı telefon sektörünün birkaç sene sonrasına adeta ışık tutuyor. Xiaomi Mi MIX modelini saymazsak, neredeyse çerçevesiz diyebileceğimiz bir ekranla gelen Galaxy S8+ modeli, bu noktada dikkatinizi çekebilir. Çünkü hemen hemen aynı fiziksel boyutlara rağmen, aynı hacimde daha fazla kullanım alanı sunuyor. Firma ilk defa kendi logosunu yani “SAMSUNG” yazısını bir amiral gemisinin ön tarafından kaldırdı.

Samsung Galaxy S7 Edge ise, adından da anlaşılabileceği gibi “Edge” yani kıvrımlı kenarları ile dikkat çekiyor. Samsung’un öncü olduğu bu teknoloji sayesinde, cihazın yan çerçeveleri kıvrımlı yapı sayesinde cihazın arka yüzeyine kadar uzanıyor ve bu sayede daha geniş bir ekran elde ediliyor. Bunun dışında Galaxy S7 Edge modelinin tasarımıyla ilgili söylenecek pek fazla detay bulunmuyor çünkü o da Galaxy S6 modelinden gelen izleri taşıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.