Mobil

Galaxy S8 tanıtımı öncesi LG'den pil göndermesi

Samsung Galaxy S8 tanıtımı öncesinde LG, LG G6 pillerinin patlamadığını ima eden pil testi gösterisi yaptı.

Galaxy S8 tanıtımı öncesi LG'den pil göndermesi

Samsung Galaxy Note 7'nin pil fiyaskosu pek çok akıllı telefon kullanıcısının anılarında yer almaya devam ediyor. Batarya arızaları ve patlamaları, Samsung'un global akıllı telefon pazar payının önemli ölçüde düşmesine ve müşteri güvenini sarsmasına neden oldu.

Sözde Samsung Galaxy S8 lansmanının hemen öncesinde LG, kendi akıllı telefonları ve akıllı telefon pilleri üzerinde gerçekleştirdiği güvenlik testlerini gösterdi. Güney Koreli basın mensupları, LG'nin düşme testleri ve pilin ateşe verilmesi gibi katı testlerin gerçekleştirdiği LG G6 üretim hattına davet edildi.

1490700325_battery-penetration-640x380.jpg

LG'nin mobil iletişim global operasyon grubu başkanı Lee Seok-jong, "Tüketicilerin güvenlik konusundaki endişeleri arttıkça, LG G6 kalitesini daha titiz bir şekilde test ediyoruz" dedi. Şok, basınç, penetrasyon, ısı ve yanıcılık, LG G6'daki pillerin emniyetini sağlayan test parametrelerinden sadece bazıları.

LG'nin ürün test laboratuvarının baş mühendislerinden Kim Sung-woo, "Bir pil bir bombaya benziyor. Pil patladığında bile insanların yaralanmalarını önlemek için bu testleri uyguluyoruz "dedi. Pil testleri listesi geniş ancak birkaç göze çarpan testler şunlar:

Pile keskin bir nesne batırılıyor.

20 katlı bir binanın yüksekliğinden 10 kilogram ağırlık düşürülüyor.

Kasten pilin ateşe vererek patlamasını sağlama.

1490700347_samsung-galaxy-note-7-battery-factory-fire.jpg

LG, bu testlerin yanı sıra akıllı telefonun düşürülmesinden kaynaklanan yapısal ve bütünlük hasarını da araştırıyor. LG, güvenlik ve inceleme standartlarını geliştirmeyi hiçbir şekilde ihmal etmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.