Mobil

Galaxy S8 yanma sorunu ile gündemde!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8'de şimdi de ekran yanma sorunu ortaya çıktı.


Samsung Electronics'in en yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonları hakkındaki şüpheler, online topluluklarda sürekli olarak gündeme getiriliyor ve bazıları telefonların kalitesinin tasarımının gerisinde kaldığını söylüyor.

Pazartesi günü Güney Koreli forumda bir Galaxy S8 kullanıcısı, akıllı telefonunu gösteren bir mesaj yükledi ve ekranda yanma var gibi görünüyordu. Kişi, yeni telefonu kullanmaya başlamasından bu yana bir haftanın biraz üzerinde bir zaman geçtiğini vurguladı.

Yanma, düzensiz piksel kullanımının, özellikle de statik görüntülerin uzun süre kullanılmasının neden olduğu bir akıllı telefon ekranının kalıcı renk değişikliğine işaret ediyor. AMOLED (aktif matrisli organik ışık yayan diyot) ekranlarda daha sık gerçekleştiği bilinmektedir.

Kullanıcı yazdığı mesajda, yanmaya yol açan ekranın, basınca duyarlı yazılım tuşunun bulunduğu alt bölümde göründüğünü ve geleneksel fiziksel Home düğmesinin yerini aldığını söyledi. Soft tuş, AOD olarak da bilinen Samsung'un Always On Display teknolojisi içeriyor. 

1493098560_red-tint-s8.jpg


AOD özelliği nedeniyle olası ekran yanıklarına ilişkin bir soru, daha önce Samsung'un Hollanda Ofisi'nin Twitter hesabıyla Hollandalı bir tüketici tarafından gündeme getirildi. Bölgesel Samsung ofisi, şirketin son cihazları için yanmaya dayanıklı teknoloji kullandığını söyleyerek bu endişeyi reddetti. 

Samsung merkezli bir Samsung sözcüsü, "Yanıkların oluşmasını önlemek için bir algoritma zaten donanımlı" dedi. "Tüketicinin iddiasının gerçek olup olmadığı görülecek. Şu an yanma talebinden başka şikayet almıyoruz "dedi.

21 Nisan'da resmen başlatılan Samsung Galaxy S8 serisi, kırmızı ton ve Wi-Fi, yeniden başlatma ve bağlantı sorunları da dahil olmak üzere çeşitli kusurlar hakkında şikayetlerle karşı karşıya kalmıştı.

Samsung, en yeni akıllı telefon serisinin kalitesiyle ilgili şikayetlerin artması üzerine, pazartesi günü Bixby Voice hizmetini derin öğrenmeye dayalı olarak resmen başlattı. 

Galaxy S8 serisi modellerde, Bixby Voice, yapay zeka algoritması milyonlarca ifadeyi anlamaya yönelik olarak tasarlandığından, Kakao Talk, Facebook ve YouTube da dahil olmak üzere 10 uygulamayla yaklaşık 3.000 görevi yürütebiliyor. 

Bu arada, pazar araştırmacısı Strategy Analytics'in yakın tarihli bir raporunda, Galaxy S8 serisinin önceki fiyatlarına göre daha yüksek fiyatlara bağlı olarak satılması ile ilgili endişeler öngörülüyor. Kore'de Galaxy S8 modelinin sevkiyat fiyatı, en az 935.000 won (821 $) olarak belirlendi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.