Mobil

Galaxy S8 yok satıyor!

Samsung, Galaxy S8'in satışlarına engel olamıyor. Galaxy S8'in stoklarında durum kritik seviyede!


Note7 ile büyük bir faciayı geride bırakan Samsung, 2017 yılına bu sefer mecazi anlamda bomba gibi girdi. Galaxy S8 ile telefon ekranını yeniden tanımlayan Samsung, bu atılımın meyvelerini şimdilerde toplamaya başladı. Ancak bu meyve toplama işlemi Samsung'un beklediğinden daha hızlı oldu.

Aktarılan bilgilere göre; Samsung stok ve talep tahminlerini gereğinden az hesapladı. Çünkü Galaxy S8'in ön siparişleri 1 milyonu aştığında telefonun malzemeleri hazırlanmadı. Bu yüzden şirket; Galaxy S8 ve S8+ için 24 Nisan olan ön kayıt süresini 30 Nisan'a kadar uzatmak zorunda kaldı.

1493016355_galaxy-s8-shortage-korea.jpg

Samsung, gecikme nedeni olarak; perakende mağazalardaki renk ve model stoklarının dengesizliğini gösteriyor. Akıllı telefon satıcıları ise; Galaxy S8'in siyah modellerinin piyasada çok az olduğundan şikayetçi.

Arz sıkıntısı, görünüşe göre şimdilik Güney Kore'de yaşanıyor. Dünyanın diğer ülkelerinde Galaxy S8'in stok sıkıntısı çektiğine dair henüz bir bilgi gelmiş değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.