Mobil

Galaxy S8'de oyunlar nasıl tam ekran yapılır?

Galaxy S8'in 18:9 oranına sahip ekranında oyunları tam ekran nasıl oynayabileceğinizi anlatıyoruz.


Samsung, Galaxy S8 ile Infinity Display adını verdiği 18:9 oranında ekran formatına geçiş yaptı. Ancak Google Play Store'da yer alan oyunların tamamı 16:9 ekran boyutuna göre optimize edildiği için Galaxy S8'de oyun açtığınızda sağ ve sol taraftan kırpılmış olarak başlatılıyordu.

Samsung, geliştiricilerin oyunları 18:9 oranına optimize etmelerini beklememek için Galaxy S8'de Game Tools adını verdiği uygulamayı entegre etti. Game Tools; oyunları tam ekran oynatmanın yanında oyun içi video çekme, oyunda bildirimleri kapatma ve ekran kilidi yaptığınızda oyunu durdurma gibi özellikler sunuyor.

Bu rehberimizde Galaxy S8'deki Game Tools'u kullanarak oyunları nasıl tam ekran oynayacağınızı anlatıyoruz.

Galaxy S8'de oyunlar nasıl tam ekran yapılır?

Game Tools uygulamasını açmak için;

Menüden Ayarlar simgesine hafifçe dokunun.

Gelişmiş özellikler'e dokunun.

Oyunlar'a dokunun.

Game Tools'u etkinleştirin.

1493383736_galaxy-s8-tam-ekran-oyun1.jpeg

Game Tools'u aktif ettikten sonra oyuna girin. Oyun ekranında ana ekran, geri ve son uygulamalar butonlarının yanında ekstra buton göreceksiniz. Bu butonlardan en soldakine tıklayın. Daha sonra karşınıza Game Tools ekranı açılacak.

Tam Ekran: Muhtemelen menüdeki en önemli seçenk bu. Tam Ekran özelliğini açarak oyunları 18:9 formatına adapte edebilirsiniz. Ancak bunu açtığınızda oyunun yeniden başlayacağını belirtelim.

Oyun sırasında bildirim yok: Bu seçeneği açtığınızda oyun sırasında gelen bildirimler devre dışı bırakılı.

Düğme kilidi: Dijital ana ekran düğmesine yanlışlıkla dokunma özelliğini devre dışı bırakır.

Kenar dokunmatik kilit: Yanlışlıkla dokunmalara mani olmak için ekranın kenarlarındaki dokunmatik hassaslığı devre dışı bırakır.

Ekran kilidi: Oyunu durdurur ve ekranı kilitler.

Ekran görüntüsü: Ekran görüntüsü almak için ekrana hafifçe dokununabilirsiniz.

Kayıt: Oynatırken oynattığınız videoları hızlıca kaydetmenize, kendi baştan başa oynatma videolarınızı ve canlı akışlarınızı oluşturmak için ön tarafa bakan kamera ve mikrofon aracılığıyla kendinizi kaydetme seçenekleri sunar.

1493383740_galaxy-s8-tam-ekran-oyun2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.