Mobil

Galaxy S8'in bu özelliği dünyada bir ilk olacak

Samsung'un Galaxy S8'de sunacağı bu özellik dünyada ilk defa bir akıllı telefonda olacak. İşte o özellik!

Galaxy S8'in bu özelliği dünyada bir ilk olacak

Samsung’un sıradaki amiral gemisi Galaxy S8 için şimdiye kadar birçok sızıntı ve söylenti gerçekleşti.  Son olarak ise Weibo üzerinden gelen bir bilgide telefonun dünyada ilk olacak optik parmak izi tarayıcı özelliğine sahip olacağı iddia edildi.

Galaxy S8 optik parmak izi tarayıcı kullanan ilk akıllı telefon olacak!

Her ne kadar şimdiye kadar gelen bilgilere göre Galaxy S8’in olacağı iddia edilen özellikleri heyecan verici olsa da, Galaxy Note 7’nin yanma ve patlama sorunlarının yanı sıra, şirketin mühendislerinin sorunun ne olduğunu halen çözememiş olması, bir sonraki amiral gemisine kullanıcıların şüpheyle yaklaşmasına sebep olacak.

Nitekim birkaç gün önce gelen haberler, şirketin Galaxy Note 7 patlamalarını araştırmaktan Galaxy S8 geliştirmekte geciktiği yönündeydi.

1477489807_galaxy-s7-edge1.jpg

Önceki söylentilerde Galaxy S8’in Xiaomi Mi Mix gibi büyük oranda ekrana sahip olacağı ve parmak izi tarayıcının ekran içine gömülü olacağı şeklindeydi. 

Weibo üzerinden gelen yeni bir sızıntı, bu iddialara biraz daha ışık tuttu. Kaynağa göre; Samsung, Galaxy S8 üzerinde çok övülen ultrasonik sistemi kullanarak, tam ekranın altında optik parmak izi tarayıcı özelliğine yer verecek.

Bakalım Samsung, Galaxy S8’de kullanıcıları etkileyecek ve Galaxy Note 7’yi unutturacak özellikler sunabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.