Mobil

Galaxy S8'in muhteşem 8 özelliği

Samsung Galaxy S8'in en iyi özellikleri. Galaxy S8 hangi yenilikler ile geldi?

Galaxy S8'in muhteşem 8 özelliği

Bu yılki kritik akıllı telefonlardan birisi olan Samsung Galaxy S8, son derece iyi özelliklerle karşımıza çıktı. Infinity Display, sanal AI asistanı ve diğer temel özelliklerin yanısıra, Bixby tuşu, yeni Gear VR kulaklık ve kutu içinde AKG markalı kulaklık, akıllı telefonu PC'ye dönüştüren DeX platformu, belgenizi aramak için güncellenmiş S-Health uygulaması, yepyeni kamera sensörleri ve tek bir dokunuşla Ana Ekran simgelerini yeniden düzenleme gibi yenilikler sunuyor.

Sizlere bu haberimizde, Galaxy S8’in en iyi özelliklerinin yer aldığı bir liste sunacağız. Aşağıda ve sonraki sayfalarda bu listeyi inceleyebilirsiniz.

1. Hızlı kablosuz şarj

Kablosuz şarj işlemini yavaş ve hantal olarak kabul etmek doğru olur ancak, Samsung bunu değiştirmek için aktif olarak çalıştı. Galaxy S8, Qi kablosuz şarj cihazlarının neredeyse iki katı hızında kablosuz şarjı destekliyor. Uyumlu Hızlı Şarj veya Hızlı Şarj optimizasyonları ile birlikte kablolu şarj işlemi kadar hızlı değil, ancak oldukça kullanılabilir.

 1491650743_galaxy-s8-fast-wireless-charger.jpg

2. Özel tuşları ve rengi özelleştirme

Galaxy S8, renkli bir arka plan seçerek,  Yenilikler - Ana Sayfa - Geri veya ileri -  gibi yazılım gezinme tuşlarını kişiselleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, sanal Ana Sayfa düğmesine basmak için gereken basıncın miktarını değiştirebilirsiniz.

 1491650774_galaxy-s8-home-screens.jpg

3. Ana Sayfa düğmesi her zaman kullanılabilir

Ana Sayfa düğmesi simgesi ekranda görünmüyorsa veya ekran kapalıysa, genel bir konumda ekrana sabit basılı tuttuğunuzda,  Ana Sayfa tuşunu başlatmak istediğinizi belirten dokunsal geri bildirim alırsınız. Bu şekilde, S8'in ekranını kolayca güçlendirebilir, açık uygulamaları bırakabilir ve örneğin telefon uykuda iken bildirilerinize bakabilirsiniz.

 1491650844_galaxy-s8-home-button-closeup.jpg

4. Çok çerçeveli görüntü işleme

Önceki Galaxy S amiral gemilerine kıyasla kamera özelliklerinde daha fazlası var. Samsung, Galaxy S8'in kamerası ile düzgün bir görüntü işleme algoritması geliştirdi. Çektiği üç görüntüden en net görüntüyü taban çizgisi olarak seçer ve kalanını bulanıklığı azaltmak için kullanır. Bu, tüm görüntüler için geçerlidir ve çok hızlı gerçekleşir. Sonuçta daha net ve daha ayrıntılı fotoğraflar olacaktır.

 1491650875_galaxy-s8-camera-app.jpg

5. Kamera uygulaması için tek elle kontrol

Kamera uygulaması için ayrı tek elle kontrol modu eklemek yerine Samsung , düz bir şekilde optimize etti ve böylece tek elle kullanım doğal olarak sağlanmış oldu. Baş parmağınızı farklı yönlerde kaydırmanız çekim modlarını başlatıyor ve ön / arka kameralar arasında geçiş yaparak filtre ayarlarını açar. Ayrıca, ekran üstü deklanşör düğmesini sola veya sağa hareket ettirerek yakınlaştırmayı ayarlar.

 1491650927_galaxy-s8-one-handed-use.jpg

 

6. Pilin zamanla bozulması daha yavaştır.

Teknolojideki gelişmeler Samsung'un Galaxy S8 pilinin ömrünü uzatmasına olanak tanıdı. Galaxy S7, tipik bir kullanım yılı boyunca (şarj etme ve boşaltma) etkin pil kapasitesinin yaklaşık % 80'ini muhafaza ediyorken, Galaxy S8 yaklaşık % 95'te duracak. Tabii ki, bu metrikler, telefonunuzu ne kadar kullandığınıza ve ne sıklıkta şarj ettiğinize bağlı olarak değişebilir. Ancak Samsung, Galaxy S8'in bataryasını uzun vadede önemli ölçüde daha fazla verimli hale getirme çalışmalarını açıkça belirtti. Şimdi sadece iki günlük pil ömrü vaat ediyor.

 1491650956_galaxy-s8-charging.jpg

7. Gigabit İnternet

Galaxy S8, ilk değilse de, 1 gigabit/s'ye (saniyede 125 megabite) kadar LTE hızlarını ele alan ilk akıllı telefonlar arasındadır. Bunu, Qualcomm'un ABD'deki Galaxy S8'i destekleyen Snapdragon 835 yongasetinin içine yerleştirilmiş X16 modemine borçludur. Ne yazık ki, bu tür hızlar sadece en azından Amerika'daki test ayarlarında elde edilmektedir. Ancak teknoloji gelişiyor ve gelecekte yüksek hızlı mobil internetin omurgası haline gelecek.

 1491650983_galaxy-s8-performance.jpg

8. Yüksek doygunluk göstergesi

Infinity Display'in ileri görüşlü 18:9 en-boy oranı hakkında şimdiye kadar çok şey yazıldı. Ancak Galaxy S8'in “Deep Red” (Derin Kırmızı) bir OLED ekrana sahip olduğu söylenmemişti. Samsung tarafından onaylanan DisplayMate ölçümlerine göre ekranın renk yelpazesi DCI-P3'ün % 113'ünü ve sRGB renk standartlarının % 142'sini kapsıyor. Birincisi sinema varsayılanı, ikincisi ise monitör, yazıcı ve İnternet'te kullanım için standart.

 1491651009_galaxy-s8-display.jpg

Dahası Galaxy S8, UHD Alliance'ın "Mobil HDR Premium" sertifikasını almaya hak kazanan ilk akıllı telefon. Bu, Amazon, Netflix ve diğer içerik sağlayıcılarından HDR içeriğini görüntülemede en iyi deneyimi elde etmek için çözünürlük, dinamik aralık, renk alanı ve bit derinliği için bir dizi performans gereksinimidir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.