Mobil

Galaxy S8'in yuvarlak köşeleri çok zayıf! İşte kanıtı!

Samsung Galaxy S8 diğer telefonlara göre daha dayanıksız. İşte Galaxy S8 düşürme testi!


Galaxy S8 muhteşem ama kenardan kenara ekran özelliği telefonun dayanıklılık konusunda zayıf kalmasını sağlıyor. Galaxy S8’i test eden Alman testçiler Test.de, Samsung'un amiral gemisini özel test davuluna koydu ve diğer cihazlardan daha hızlı kırıldığı ortaya çıktı.

Alman şirketi, telefonların tekrar tekrar 80 santimetreden düşmesine izin veren benzersiz bir davul inşa etti. Bu tür düşme testi, cihazın genel dayanıklılığını zorluyor. Test.de'ye göre, akıllı telefonların çoğu 100 düşüş yaşadı ve önemli ölçüde hasar görmedi, sadece çizikler veya hafif çizikler oluştu.

Ancak Galaxy S8'in yuvarlak köşelerinin zayıf bir nokta olduğu kanıtlandı. Telefonda sadece 50 düşüşün ardından parçalanmış bir Gorilla Glass 5 mevcut. Dokunmatik ekran iyi çalışıyor ve arka panelin üstü çizilmemiş görünüyor ama yine de dikkate almanız gereken bir şey.

Test.de bir kılıf kullanmanızı öneriyor ancak, kılıflar Galaxy S8 paketinin büyük bir bölümü olan birinci sınıf tasarım hissini ortadan kaldırıyor. Yine de 900 €'luk yatırımın korunması buna değer olabilir.

 Aşağıda Galaxy S8'e ait inceleme videosunda, düşürme testini de inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Ozgur
Bu halde s8 almamalı!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.