Üstelik telefonun çıkış tarihi de öyle uzak bir gelecekte falan değil. Xiaomi Mi 6, 28 Nisan’da satışa sunulacak. Peki bu iki amiral gemisi modelinden hangisi tercih edilmeli? Hangisinin artıları daha fazla?

İşte bu karşılaştırma yazımızda, Xiaomi Mi 6 ve Galaxy S8’i öne çıkan özellikleri bakımından karşı karşıya getireceğiz. İşlemci, RAM, dahili depolama alanı, batarya, kamera, dayanıklılık ve tabiki fiyat. Bakalım nihai olarak kazanan kim olacak. Dilerseniz yavaştan karşılaştırmamıza başlayalım.

İşlemci karşılaştırması
Bilindiği üzere Samsung, Galaxy S8 modelinde 2 farklı yonga seti kullanmayı tercih etmişti. Bunlardan bir tanesi Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 8895, diğeri ise Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 835. Ülkemizde satılacak olan S8 modellerinde Exynos 8895 kullanılacağı için biz bu yonga setini baz alalım.

Öte yandan Xiaomi Mi 6’da ise Snapdragon 835 kullanılacak. İki yonga setini karşı karşıya getirdiğimizde performans açısından önemli bir fark olmadığın söylemek mümkün. Yine de telefonların iç mimarisinin telefonların AnTuTu puanlarında farklılıklar yaratacağını da söylemek gerekiyor. Tabi ki bu farklılıklar çok da büyük olmayacaktır. Kısacası yonga seti açısından telefonlar arasında öyle önemli bir farklılık bulunmuyor.

RAM karşılaştırması
Samsung, Galaxy S8’i 4GB RAM ile satışa sunacak. Bu durum bölgesel bazda farklılık göstermeyecek. Sadece S8+’ın 6GB RAM’li versiyonu bulunacak. O da bazı ülkelerde satışa sunulacak.

Xiaomi Mi 6 ise sistemini 6GB RAM ile desteklemekte. Yani RAM açısından Mi 6’nın her türlü S8’den iyi olduğunu söylemek mümkün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.