Mobil

Galaxy S9, Android 9.0 P'ye hızlı geçiş yapacak!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S9, Android'in yakında tanıtılacak olan sürümü Android P'ye bu özellik sayesinde hızlı geçiş yapacak.

Galaxy S9, Android P'ye hızlı geçecek!

Google, geçen yıl I/O 2017 konferansında Android 8.0 Oreo'nun yanında Project Treble'i duyurdu . Android OS çerçevesinin önemli bir mimarı olan bu özellik, önemli güncellemelerin yayımlanması için gereken süreyi azaltacak.

Project Treble'ın ardında yatan fikir, üreticilerin Android işletim sistemli cihazlarını, öncesinde bir sürü yazılım ayarlamaları yapmadan güncelleyebilmelerini sağlamaktır.

Google, temel olarak, Android'in yaptığı işi donanım ortaklarının OS üzerinde yaptığı işlerden ayırarak Android'in yeni yongalarıyla uyumlu olmasını sağladı.

Galaxy S9, Android 9.0 P'ye hızlı geçiş yapacak! - Resim : 1

Donanım ortakları tarafından yazılan, cihaza özel alt düzey yazılımını, Android OS çerçevesinden yeni bir satıcı arabirimi yoluyla ayrıştırdı. Daha önceki Android sürümleri için resmi bir satıcı arabirimi mevcut değildi.  Bu nedenle üreticiler, bir cihazı işletim sisteminin en son sürümüne güncellemek istediklerinde, Android çekirdeğinin büyük bölümlerini güncelleştirmek zorunda kaldılar.

Project Treble ile Google, OEMlerin, önce ek yazılımı beklemek zorunda kalmadan, yalnızca OS çerçevesini güncelleyerek yeni Android güncellemelerini hızlı bir şekilde yayınlamalarını sağlayan yeni bir istikrarlı satıcı arayüzü geliştirdi. Bu, Google'ın Android platformundaki parçalanmayla mücadele etmek için attığı ciddi adımlardan biri.

Galaxy S9 Project Treble desteğiyle Samsung, Qualcomm gibi bir çip partnerinin yazılım güncellemesini göndermesini beklemeden Android güncellemelerini hızlı bir şekilde serbest bırakabilecek.

Yorumlar
Ersin
Note 9 bile oreo ile gelecek diyorlar nasil bi hizlilik acaba
Cevapla
serkan
kesin öyledir !!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.