Galaxy S9 çentikli olsa nasıl görünürdü?

Ünlü konsept tasarımcısı Martin Hajek, Galaxy S9'un çentikli bir tasarım ile gelse nasıl görüneceğini gözler önüne seriyor.

Galaxy S9 çentikli olsa nasıl görünürdü?

Samsung, bu yıl tanıttığı amiral gemisi modeli Galaxy S9 ve Galaxy S9+'da Infinity Display tasarım anlayışını devam ettirmişti. Notch yani çentik modasına uymayan Samsung, bu hamlesi ile büyük beğeni toplamıştı.

İlerleyen yıllarda çentikli tasarıma geçip geçmeyeceği henüz bilinmeyen Samsung, seneye tanıtacağı Galaxy modelinde gözle görünür bir değişiklik yapacak. Ancak bu değişiklik yine çentik şeklinde olmayabilir.

Ünlü konsept tasarımcısı Martin Hajek; Galaxy S9'u adeta baştan tasarladı. Çentikli Galaxy S9 konsepti ile karşımıza çıkan Hajek, Samsung'un çentiğe geçmeyerek ne kadar isabetli bir karar aldığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Galaxy S9 çentikli olsa nasıl görünürdü? - Resim : 1

Samsung'un çentik tasarıma geçmesi için henüz hiç bir nedeni bulunmuyor. Infinity Display tasarımın çerçeveleri çok ince olduğu için; üst bölümde sensörlerin yer aldığı kısım göze batmıyor.

Galaxy S9 çentikli olsa nasıl görünürdü? - Resim : 2

Ayrıca çentik tasarımı ekranın bir bölümünün ölü alan olmasına neden oluyor. Android 8.0 Oreo ile tam olarak desteklenmeyen çentik, Mart ayında tanıtılacak Android P ile desteklenir hale gelecek.

Çok eleştiri alan çentik tasarımın 2019 hatta 2020'de bile tanıtılan telefonlarda devam edeceğini düşünüyoruz. Çünkü mevcuttaki teknoloji, kamera ve sensörleri ekrana entegre etmek için henüz elverişli değil.

Galaxy S9 çentikli olsa nasıl görünürdü? - Resim : 3