Mobil

Galaxy S9 hakkında ilk bilgiler geldi

Samsung Galaxy S8 sızıntıları yeni bitmişken, Galaxy S9 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.


Galaxy S8 ve S8+ sızıntılarından yeni kurtulmuşken ve tanıtılan Galaxy S8 modelleri henüz yeni yeni satışa sunulmaya başlamışken, şimdi de Galaxy S9 sızıntıları gelmeye başladı.

Yeni gelen bilgilere göre, Samsung ve Qualcomm, gelecekteki Galaxy S9'da yerini alacak olan yonga seti üzerinde çalışıyor. Galaxy S8'in içindeki Snapdragon 835 ve Exynos 8895 işlemcileri yeni 10nm işlemle üreten Samsung ve Qualcomm, şimdiye kadar en hızlı ve en dikkat çekici amiral gemisi Android yonga setlerini sundular diyebiliriz. Snapdragon 835’in gücünü düşündüğümüzde, Galaxy S9'un Snapdragon 845'ini hayal bile edemiyoruz.

 1493034129_exynos.jpg

Nihai Snapdragon 845'i üretme doğrultusunda olan iki fabrika Samsung ve TSMC, hem 7nm sürecini araştırdı hem de test gruplarını kaydetti. Bu yüzden Qualcomm'un bir sonraki üst düzey işlemcisinin 7nm'lik çaba süreç ile gelmesi bekleniyor. Samsung'un LSI bölümü, 7nm çiplerin seri üretiminin 2018'in başında başlatılacağını daha önce duyurmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.