Mobil

Galaxy S9, iPhone X'dan yavaş!

Samsung'un yeni amiral gemisi performans testlerinde iPhone X'un gerisinde kaldı. Peki, Galaxy S9'un Geekbench 4 skoru kaç?

Galaxy S9'un işlemcisi iPhone X'dan yavaş!

Samsung'un Exynos 9 Octa 9810 ve 4 GB RAM'den gücünü alan Galaxy S9 modeli, dün tanıtılmıştı. Bugün ise Galaxy S9'un Geekbench skorları ortaya çıktı. Galaxy S9, Geekbench 4 testinden aldığı puan ile rakibi iPhone X'un maalesef ki çok gerisinde kaldı.

2.9 GHz hızında çalışan Exynos 9 Octa 9810 yonga setli Galaxy S9, Geekbench 4 testinden; tek çekirdek bölümünden 3105 puan almayı başardı. Aynı testten Apple A11 Bionic işlemcili iPhone X ise 4244 puan alarak rakibine fark attı.

Galaxy S9, Geekbench 4'ün çoklu çekirdek bölümünden ise 8750 puan aldı. iPhone X ise bu bölümde 10.401 puan almıştı. Aradaki 2.000 puan farkın oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu fark günlük kullanımda pek fark edilmeyeceğini düşünüyoruz.

Galaxy S9, iPhone X'dan yavaş! - Resim : 1

iPhone ile Galaxy arasındaki fark bu yıl kapatılmadığı gibi Eylül ayında gelecek olan Apple A12 işlemci ile daha da açılacak. Artık Samsung, 2019 yılında işlemci konusunda çok büyük atılım yapmalı ki Apple A12 yonga setini geçebilsin.

Yorumlar
Smart
2017 model A11 işlemci, 2018 model SD835 işlemciye göre neden daha yüksek puan alıyor. Apple hem işlemcisini hem işletim sistemini kendi tasarlıyor. Bu yüzden mükemmel bir yazılım-donanım uyumu yakalıyor. Ayrıca İOS daha düşük Ram ihtiyacı duyan bir işletim sistemi. Android işletim sistemini Google tasarlıyor, işlemcilerin mimarisini belli başlı bir kaç farklı firma tasarlıyor. Üreticiler bunları alıp kendi arayüzlerine adapte ediyor. Farklı üreticilerin ürünleri Apple gibi mükemmel uyum sağlamıyor. Performans sonuçları bunu ispatlıyor.
Cevapla
Erdal
Apple buradaki testlerle kullanım aşamasında hiç alakası yok. Olayları saha da görmek lazım. Yeni telefonların satışını yapmak için eski telefonlarının performanslarını düşüren bir marka artık güvenilirliğini ve kalitesini yitirmiştir.
Cevapla
Timothy
Samsuckcılar kendilerini böyle avutmaya devam etsin iPhone'lar da satış rekorları kırmaya devam :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.