Mobil

Galaxy S9, güncellemeleri çok hızlı alacak!

Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modelleri için güncelleme müjdesi verdi. Samsung tarihinin en hızlı güncelleme alan telefonu Galaxy S9 olabilir.

Galaxy S9 için güncelleme müjdesi!

Güncellemeler konusunda kötü şöhretinden bir türlü kurtulamayan Samsung, Android 8.0 Oreo güncellemesini Galaxy S8 modeline 6 ay sonra sunmuştu. Samsung, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile güncelleme konusunda şeytanın bacağını kıracak.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ın Project Treble desteği ile geleceği açıklandı. Peki, nedir bu Project Treble? Project Treble; Google’ın Android işletim sistemli telefonların daha hızlı güncelleme alabilmesi için Kasım ayında oluşturduğu altyapıdır.

Project Treble altyapısını destekleyecek olan Galaxy S9, güncel Android sürümlerini çok hızlı bir şekilde alacak. Ancak bu hız Android One ve Pixel modelleri gibi olmayacak. 

Resmi Android güncellemesi yayınlandıktan sonra; Samsung geliştiricilerinin işi daha kolaylaştığı için Galaxy S9'a güncelleme 1-2 ay içerisinde gelecek. Bakalım Samsung, Project Treble projesini nasıl değerlendirecek?

Galaxy S9, güncellemeleri çok hızlı alacak! - Resim : 1

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.