Mobil

Galaxy S9 neredeyse görünmeyen çerçevelere sahip olabilir

Samsung Galaxy S9, son derece yüksek ekran-gövde oranı ile birlikte geliyor.

Galaxy S9 neredeyse görünmeyen çerçevelere sahip olabilir

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S9 hakkında söylentiler gelmeye devam ediyor. En yeni Galaxy S9 spekülasyonu SamMobile'dan geliyor. Adsız bir kaynak, medya kanalına 2018 amiral gemisinin çok yüksek bir ekran-vücut oranına sahip olacağını belirtti.

Kaynağa göre Galaxy S9 ekran-gövde oranı % 89-90 arasında olacak. Bu terimin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, cihazın tamamına kıyasla ekranın ne kadar yüzeyini temsil ettiğini size gösteriyor. Karşılaştırma yaparsak, selefi Galaxy S8'in ekran-gövde oranı % 84'ün hemen üzerinde, diğer tüm ekranlı telefonlar ise % 78-82 arasında değişiyor.

 1511524339_galaxy-s9-concept-left-next-to-a-galaxy-s8.jpg

Bu mühendislik başarısını elde etmek için Samsung, Galaxy S9'un alt çerçevesini hemen hemen yok edecek bir duruma getirirken, üst çerçevesi S8'in alt çerçevesinden daha dar olacak. Tabii ki, bu bilgiler gayri resmi ve şirket tarafından açıklanan kadar kesinliği yok. Samsung'un OLED ekranlardaki rakipsiz uzmanlığı göz önüne alındığında, yine de makul görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.