Mobil

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında yeni bilgi geldi

2018 model Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında yeni bilgiler geldi.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hakkında yeni bilgi geldi

Samsung, üçüncü parti tedarikçiler için hayal kırıklığı yaratan bir haber verdi. Şirket, önümüzdeki yıl tanıtacağı iki Galaxy S9 modelinde de bir hücre içi dokunmatik çözüm üretmeyi düşündüğünü iddia ediyor. Y-OCTA olarak adlandırılan esnek OLED teknolojisi, dokunmatik tabakayı ekran panelinde kendisiyle bütünleştiriyor. Böylece üretim maliyetlerini  de % 30 oranında düşürecek.

Galaxy S8 böyle bir çözüm kullanıyor iken, Samsung tedarikçileri şimdilik her yerde uygulamak için yeterli kapasiteye sahip olmadıklarından, S8+ ve yaklaşan Note 8’in, panel ile birlikte düzenli ekstra dokunmatik katmanla geldikleri söyleniyor.

 1501676367_galaxy-s9.jpg

Nihai Galaxy S9 ve S9+'ın hem 5.77 inç hem de 6.22 inç panelleri Y-OCTA dokunmatik katman entegrasyonu ile birlikte gelecek ve Samsung bunları üretmek için kendi kaynaklarını kullanacak. Görüntüleme ünitesinin önümüzdeki yıl genişlemesi bekleniyor ve bu kapasiteyi ayda 3-4 milyon panelden 10 milyona çıkarıyor ve şirket tüm üretim ve bileşen süreçlerini içselleştirmeye çalışıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.