Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ipuçları ve püf noktaları - Page 1

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 + şu anda piyasadaki en yeni telefonlar. Aylar süren beklentilerden sonra, telefonlar Barcelona'da düzenlenen MWC 2018'de resmen tanıtıldı ve 12 Mart'ta raflarda yerini alacak. Eğer sizde almayı düşünüyorsanız, yeni Galaxy modellerinin sunabileceği özelliklerin bazılarını öğrenmenizde fayda var.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ipuçları ve püf noktaları - Page 2

960fps'de süper yavaş çekim videosu çekin: Yeni, süper yavaş video modunda çekim yapmak istiyorsanız, Galaxy S9 veya S9+ kameranızdaki kamera uygulamasını açın ve "Süper yavaş mod" a gelene kadar kaydırın. Ardından, telefonun hareketi otomatik olarak algılamasına ve efekti kendi başına uygulamasına izin vermek istiyorsanız ya da yavaş çekim efektinin ne zaman başlaması gerektiğini seçmek isterseniz manuel olarak seçin.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ipuçları ve püf noktaları - Page 3

60 fps'de 4K video çekin: Galaxy S9 / S9 + 'daki başka bir yeni video özelliği, kullanıcıların 4K / 60 fps hızında süper net videolar çekebilmelerini sağlıyor. Bu modu etkinleştirmek için kamera uygulamasını açın, "Ayarlar" a dokunun ve Video boyutu> UHD (60 fps) seçeneğini belirleyin. Bununla birlikte, bu modda kayıt süresinin 5 dakika ile sınırlı olduğunu unutmayın.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ipuçları ve püf noktaları - Page 4

Tek elle modu etkinleştir: Galaxy S9 ve S9+'daki daha dar ekranlar tek elle ulaşılması ve kullanılması zor değil. Ancak, daha küçük bir ekran istiyorsanız, tek elle modu etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> Tek Elli Mod'a gidin. Etkinleştirildikten sonra, ekran boyutunu küçültmek için Ana Sayfa düğmesine hızlıca 3 kez dokunabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.