Galaxy S9 yerine Galaxy S8 almak için 6 neden - Page 1

1. Galaxy S9 Plus daha pahalıdır.

Yeni Galaxy S9 geçen sene tanıtılan Galaxy S8 ile karşılaştırıldığında biraz daha ucuza satıyor. Galaxy S9 720 $'dan başlarken, S8 725 $'dan başlıyor.
Telefonun daha büyük "Plus" modelini isterseniz, bunun tersi görülüyor. Galaxy S9 Plus 840 $'dan başlarken S8 Plus 825 $'dan başlıyor.
Bu ekstra para için, yükseltilmiş bir kamera, artan RAM ve biraz daha büyük bir pil özelliğine sahip oluyorsunuz. Arada çok fazla fiyat farkı olmayabilir ancak, biraz tasarruf sağlayabilir ve geçen yılki modele gelerek neredeyse aynı deneyime sahip olabilirsiniz.

Galaxy S9 yerine Galaxy S8 almak için 6 neden - Page 2

2. Galaxy S9, boyut ve çözünürlük açısından Galaxy S8 ile aynı ekrana sahip.
Galaxy S9'daki ekranla ilgili olarak, boyut veya çözünürlükte bir yükseltme görmeyeceksiniz.
Galaxy S8'de olduğu gibi Galaxy S9'da da 5.8 inçlik Amoled ekran ve 18:9 en boy oranı bulunuyor.Galaxy S9 Plus, S8 Plus ile aynı 6.2-inç Amoled ekrana ve 18: 9 en-boy oranına sahip.

Galaxy S9 yerine Galaxy S8 almak için 6 neden - Page 3

3. Galaxy S9'un tasarımı Galaxy S8'lerle hemen hemen aynıdır.

Galaxy S8 ve Galaxy S9 arasında pek çok önemli tasarım farkı yok.
Her iki telefonda da, yansıtıcı bir cam arka, kenar boyunca bir alüminyum şerit ve bir arka parmak izi sensörü bulunuyor. Samsung, S9'un parmak izi sensörünü, yanından aldı ve kameranın altına kaydırdı.
Bununla birlikte, boyut ve ağırlıkta birkaç hafif değişiklik var. Galaxy S9, Galaxy S8'den (155 grama kıyasla 163 gram) daha ağır ve biraz daha kısa ve geniş.
Bunların haricinde, iki telefon dışarıdan bakıldığında hemen hemen aynıdır.

Galaxy S9 yerine Galaxy S8 almak için 6 neden - Page 4

4. Galaxy S8 ve Galaxy S9 kablosuz şarj ve hızlı şarj işlemlerini destekler.
Hem Galaxy S8 hem de Galaxy S9 kablosuz şarjı destekliyor ve kablolu veya kablosuz şarj cihazlarıyla hızlı şarj işlemi yapabiliyor.
Ancak kablosuz şarj cihazları telefonlarla birlikte gelmiyor. Samsung, yalnızca Samsung cihazları değil kablosuz şarj etme özelliğine sahip herhangi bir akıllı telefonla çalışan birkaç kablosuz şarj stantı hazırlıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.