Mobil

Galaxy Tab 3, Galaxy S4 işlemcisine sahip olacak!

Samsung'un yılın ikinci yarısında resmi duyurusunu gerçekleştireceği yeni nesil tableti testten oldukça yüksek bir değer elde etti.


Samsung’un GT-P5200 kodlu bir cihazı AnTuTu Benchmark testinde ortaya çıktı. Cihazın model numarasının GT-P5100 ile benzerlik göstermesi bir tablet olma ihtimalini arttırırken, söz konusu tabletin 10.1-inçlik ekrana sahip Galaxy Tab 3 olduğu iddia edildi.

Samsung’a yakınlığı ile bilinen Sammobile ise AnTuTu test raporu sonrası cihazın Galaxy Tab 3 olduğunu Samsung kaynaklarından doğrulattı. Tablet için bahsi geçen teknik özellikleri aktaracak olursak; 10.1 inç boyutunda 1280 x 800p çözünürlüklü HD ekran, 1.6GHz frekans hızında çalışan 4+4 çekirdekli Exynos 5 octa işlemci, 2GB RAM ve Android 4.2.2 işletim sistemi.
1367862803_gt-p5200-bench.png

1.6GHz frekans hızında işlem gören Exynos 5 Octa, dört çekirdekli iki küme şeklinde işlem görüyor. Cortex-A15 ve A7 mimarisini temel alan çipset, 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteriyor. A7 tabanlı 4 çekirdek 1.2GHz frekans hızına ulaşırken daha çok enerji verimliliğini esas alıyor. Cortex-A15 mimari de ise bu hız 1.6GHz’e ulaşırken; söz konusu işlemci kümesi ise yüksek performans vaat ediyor.

Elde edilen kriter testinin kolaylıkla manipüle edildiği gerçeği var fakat Galaxy Tab 3’ün AnTuTu testinden aldığı 24.616 puan, tableti en hızlı çözüm olarak karşımıza çıkarıyor. Galaxy S4'ün aynı testten 27.400 civarında bir puan aldığını hatırlatalım. Android cephesinin bir numaralı tablet üretici olan Samsung, son dönemde duyurduğu iddialı ürünlerle Apple ile arasındaki makası daraltmaya devam ediyor.

Yorumlar
harika haber
super haber
Cevapla
Misafir
Piyasaya surulurse en hizli ve performansli tablet unvanini alir kesin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.