Mobil

Galaxy Z Flip 3 en ucuz katlanabilen telefon olacak!

Samsung Z Flip 3 için konuşulan fiyat etiketi oldukça ilginç. 1000 doların altındaki ilk katlanabilen telefon olabilir. Hem de çok güçlü özellikleri ve 5G bağlantısına rağmen.

Galaxy Z Flip 3 en ucuz katlanabilen telefon olacak!

Samsung şu ana kadar 3 farklı katlanabilen telefonunu piyasaya sürdü: Tablet formunda olan Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Fold 2 ile istiridye telefon formunda olan Galaxy Z Flip. Galaxy Z Fold eksiklikleriyle şimşekleri üzerine dünya çapında satışa sunulan ilk katlanabilir telefon olduğu için eksiklikleri mazur görülmüştü. Galaxy Z Fold 2'de bu eksiklikler giderilerek incelemelerden iyi notlar alan bir cihaz haline bürünmüştü. Galaxy Z Flip ise daha küçük katlanabilir telefon isteyenlerin tam aradığı cihazdı. 

Telefonların Efendisi: Kapaklı Telefonların Dönüşü

Özellikle 2000'lerin filmlerinde hep bizim kapaklı telefon dediğimiz istiridye telefon kullanıldığını görürüz. Ne yalan söyleyelim, görüşmeyi bitirdikten sonra o kapağı kapatmak da oldukça havalı bir görüntü sergiliyordu.

Akıllı telefonların yayılması ile birlikte istiridye telefonlar hayatımızdan ayrıldı fakat katlanabilir ekran teknolojisi istiridye telefonları tekrar canlandırdı. Şubat 2020’de gelen Galaxy Z Flip ve Eylül 2020’de gelen Motorola Moto Razr 2020 yeniden canlanan kapaklı telefonların ilk temsilcileri idi. Fakat yeni ve daha gelişmiş bir tanesi yolda.

Z Fold 3 ve Z Flip 3 Ağustos ayında tanıtılabilir

Samsung yeni katlanabilirleri Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’ü tanıtmaya hazırlanıyor. Bir söylentiye göre Ağustos ayı içerisindeki bir etkinlikte tanıtılacaklar. Galaxy Z Fold 3 firmanın katlanabilir tabletlerinin yeni temsilcisi olacak. Bu haberin asıl konusu olan Galaxy Z Flip 3 ise ufak katlanabilir telefonların yeni temsilcisi ve bir söylentiye göre çıkış fiyatı en ucuz katlanabilir telefon olacak.

Fiyat konusuna geçmeden önce bir soru sorduğunuzu duyar gibiyim: Galaxy Z Flip 2 nerede? Maalesef o isim Galaxy Note 6 ismiyle aynı kaderi yaşadı. Galaxy Z Fold serisi 3. versiyonu ile çıkacağı için Samsung Z Flip serisine de aynı nesilde olduğunu göstermek amacıyla Z Flip 3 ismini verecek. Gerçi Galaxy Note 6 atlanıp Note 7 çıkarıldığında firmanın, daha doğrusu Galaxy Note 7’nin başına neler geldiğini hepimiz biliyoruz. Umarız Z Flip 3’de benzer bir problem yaşanmaz.

Z Flip 3 1000 Doların altındaki ilk katlanabilir telefon olacak

Galaxy Z Flip 3’e geri dönersek, bugün ortaya atılan bir iddia herkesi heyecanlandırdı. Çünkü günümüzde katlanmayan amiral gemileri dahi 1400 Dolar gibi bir fiyata satılmaya başlanmışken son teknoloji ekrana sahip Galaxy Z Flip 3’ün 1000 doların altında bir fiyatla satışa sunulacağı iddia edildi. Hem de 5G bağlantısına sahip bir telefon olmasına rağmen.

Eylül 2020’de Galaxy Z Flip 1380 Dolardan piyasaya sürülmüştü. Gerçi sonrasında fiyatında ciddi düşüşler yaşandı ve şu anda ülkemizde dahi 7650 TL’ya bulunabiliyor. Eğer Galaxy Z Flip 3 gerçekten söylendiği fiyatlara çıkarsa 2022’nin ilk aylarında indirimlerle gerçekten alınması mantıklı ilk katlanabilir telefon haline gelecektir.

Siz ne dersiniz? Sizce katlanabilen telefonların geleceği var mı? Katlanabilen telefonların iç ekranlarının tablet büyüklüğünde olması gerektiğini mi düşünüyorsunuz yoksa Z Flip serisindeki gibi katlandığında ufacık bir telefon mu olmalı? Fikirlerinizi yorum bölümünde belirtmeyi unutmayın

Yorumlar
Mahmut elegele
Beyler yanlız z flip 2 yok 3 nalaka
Cevapla
Titanli
Samsung note 30 nerede.? Ya note serisi veya kalemlik olan başka telefon alacagiz
Cevapla
Titanli
Ya kalemlik veya hiç bir telefon almayiz
Cevapla
Syco
Açıldığında 7inch ekran olsun yeter
Cevapla
Titanli
En a? 8 inç ve üzeri ekran istiyoruz filmlerde ve yazı yazmakta güzel ve şahane olsun
Dohan
Çok pahalı
Cevapla
Titanli
Langiirt telefon yapma samsung kalemlik olmalı 8.inc olmalı ve uzun olmalı halimiz görüyorsun samsung vicdana gel
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.