Galaxy Z Fold 5 tasarımı tüm hatlarıyla ortaya çıktı

Samsung’un merakla beklenen yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Z Fold 5 bir kez daha sızıntılarla ortaya çıktı.

Galaxy Z Fold 5 tasarımı tüm hatlarıyla ortaya çıktı

Samsung, son nesil katlanabilir akıllı telefonlarını yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Resmi olarak piyasaya çıkmadan önce, yeni telefonlarla ilgili birçok söylenti ve rapor ortaya çıktı. En son sızıntı ise Galaxy Z Fold 5 modelinin tasarımına dair ipuçları veriyor; çünkü henüz yayınlanmamış koruyucu kılıfının görüntüleri çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Bir rapora göre, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un Galaxy Z Fold 5 modelinin koruyucu kılıfı, bir Çinli blog yazarı tarafından sızdırıldı. Söz konusu sızıntı, koruyucu kılıfın canlı görüntülerini paylaştı. Bu görüntülerde, cihazın, kesik tabanlı uzun oval bir kamera modülüne sahip olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca, beklenen 6,2 inç AMOLED panel destekli ön kapak ekranı için de bir alan bulunuyor ve bu ekran 120Hz yenileme hızını destekliyor.

Galaxy Z Fold 5 tasarımı tüm hatlarıyla ortaya çıktı - Resim : 1

Galaxy Z Fold 5 tasarımı tüm hatlarıyla ortaya çıktı

Bilgiye göre, Galaxy Z Fold 5, QHD+ çözünürlüğü ve 120Hz yenileme hızını destekleyen uzun bir 7,6 inçlik birincil katlanabilir AMOLED ekrana sahip olacak. Her iki panel de ek koruma için Corning Gorilla Glass Victus 2'yi kullanacak. Cihazın içerisinde muhtemelen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti bulunacak ve bu yonga seti, 12GB RAM ve 1TB'a kadar depolama alanıyla eşleştirilecek.

Cihazın arka tarafında, 50 megapiksel birincil sensör, 12 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 3x optik zoom özelliğine sahip 10 megapiksel telefoto kamera olmak üzere üçlü kamera kurulumu bekleniyor. Ön tarafta ise 12 megapiksel bir selfie kamerasının yer alması öngörülüyor. Kısa bir süre önce raporlarda, Galaxy Z Fold 5'in yeni ve geliştirilmiş bir menteşe mekanizmasına sahip olduğunu ve tasarım renderlarının da sızdırıldığını öğrendik.