Galaxy Z Fold 6 Slim, S Pen olmadan bile daha pahalı olacak

Samsung’un yeni Galaxy Z Fold 6 Slim modeli, S Pen olmadan bile daha pahalı bir fiyat etiketi ile geliyor. Neden bu kadar pahalı?

Galaxy Z Fold 6 Slim, S Pen olmadan bile daha pahalı olacak

Samsung’un katlanabilir telefon serisine dair yeni bir modelin yolda olduğu dedikoduları giderek artıyor. Galaxy Z Fold 6 Slim veya Ultra adıyla mı çıkacağı henüz belirsizliğini koruyor. Ancak, genellikle güvenilir bir sızıntı kaynağı olan Ice Universe, bu konuda biraz ışık tuttu.

Ice Universe, Weibo'da yaptığı bir paylaşımda, Samsung'un bir Galaxy Z Fold 6 Slim üzerinde çalıştığını ve bunun bir “Ultra” versiyonu olmadığını belirtti. Weibo paylaşımı, “Ultra denmiyor çünkü Ultra değil, sadece ince” anlamına geliyor. Bu, Fold 6 Slim’in standart Fold 6 modeline kıyasla yükseltilmiş özellikler sunmayacağını, bunun yerine taşınabilirliğe odaklanan daha ince bir versiyon olacağını düşündürüyor.

Ice Universe, bir kullanıcının Slim’in konfigürasyonu hakkında yaptığı yoruma yanıt verirken bu durumu doğruladı. İpucu kaynağı, bir düşüş olmayacağını ancak bir yükseltme de olmayacağını netleştirdi.

Daha ince bir tasarım için yapılan bu değişikliklerin bedeli ise S Pen desteği olacak gibi görünüyor. Ice Universe, başka bir kullanıcının yorumuna yanıt verirken Fold 6 Slim’in S Pen ile çalışmayacağını doğruladı. Görünüşe göre Samsung, katlanabilir cihazı daha ince hale getirmek için kalem girişini sağlayan dijitalleştiriciyi çıkartıyor, bu da bu modelin S Pen desteği almayacağı anlamına geliyor.

Belki de en şaşırtıcı olanı, hiçbir yükseltme veya S Pen desteği olmadan bile, Ice Universe, Fold 6 Slim’in standart Fold 6’dan daha yüksek bir fiyata sahip olacağını öne sürüyor. Samsung henüz Galaxy Z Fold 6 veya Flip 6’yı resmi olarak doğrulamasa da, bu cihazların 10 Temmuz’da yapılması beklenen Unpacked etkinliğinde tanıtılması olası görünüyor.

Önceki bir rapora göre, Fold 6 Slim bu etkinliğin bir parçası olmayacak. Bunun yerine, Samsung’un daha ince Z Fold 6 modelini Galaxy S25 serisi ile birlikte 2025’in başlarında piyasaya sürmeyi planladığı belirtiliyor. Ayrıca, daha uygun fiyatlı katlanabilir pazarını hedefleyen Galaxy Z Fold 6 FE ve Z Flip 6 FE modellerinin de çalışmalarının sürdüğü söyleniyor.