Mobil

Gameloft Monster Life - Oyun İnceleme

Monster Life ile eğlenceli dakikalara hazır mısınız?


Gameloft ustalığını konuşturmaya devam ediyor. Son zamanlarda çıkarttığı oyunlarla yine gündemden düşmeyen geliştirici firma geçtiğimiz saatlerde yepyeni bir oyunla oyun severlerin karşısına çıktı. Gameloft, 2012 yılı içerisinde freemium yani ücretsiz oyunlara ağırlık vereceğini duyurmuş, bu duyurunun ilk meyvelerini sunmuş oldu.


Firmanın yaptığı oyunlara genel olarak bakacak olursak, Monster Life benzeri bir oyunun olmadığını, ilk olduğunu görüyoruz. Oyunu yüklemeden önce dışarıdan gördüğümde normal bir oyun severin çok çabuk ısınamayacağı, özellikle genç kesime hita edeneceğini düşünüyordum. Oyuna girip oynamaya başladıktan sonra bu fikirlerimin sonradan değiştiğini rahatlıkla söyleyebilirim.


Oyunun konusuna kısaca değinecek olursak; Numa adası olarak bilinen şirin mi şirin adanın gizemli Chaos tarafından istila edilmesiyle başlayan macera bizleri çok hoş bir şekilde karşılıyor. 


Zamanla adada çıkan karışıklığa karşı engel olmak için ortaya çıkan genç koruyucu ve onun sevimli arkadaşlarının barış ve düzeni tekrar geri getirmek için olan mücadelesi oyunumuzun ana konularından birisi.


Eski düzen ve barışı getirmek için Chaaos'lara karşı savaşan bu ufak sevimli kağıt kahramanlarımıza yardımcı olma aşamasında tam olarak biz devreye giriyoruz. Kağıttan canavar eğiticisi olarak, adanın huzurunu sağlayıp, hep birlikte chaaoslara karşı mücadele içine giriyoruz. Oyunun konusuna değindikten sonra, amacını da özetleyecek olursak, şu cümleleri kullanabiliriz...

Oyunun amacı tüm kağıt canavarları toplamak, onları eğitmek ve oyun ilerledikçe gezeceğiniz farklı adalarda onları mücadelenin baş kahramanları olarak görevlendirmek.


Gameloft'un tarzının dışına çıktığı bu oyunu sizler için kabaca mercek altına aldık. Oyuna ilk girdiğimiz karşılaştığımız yüksek çözünürlüklü görüntüler ve kaliteli sesler dikkatimizi çeken en önemli ve ilk noktalardan oldu. Bu konuda Gameloft bizden çok iyi bir puan aldı diyebiliriz.

İlk izlenimden sonra oyunu oynamaya başladık. Yukarıda senaryo yani kısaca hikayesini verdiğimiz oyununun mantık olarak işleyiş bakımından Sim City'e benziyor diyebiliriz.Bize sunulan toprak parçası üzerinde yeni yerleşim alanları oluşturmak ve gölleri de kullanarak adayı güzelleştirme çabasına girmek bizleri hızlı ve akıcı bir maceranın içine sürükledi diyebiliriz açıkcası.


Oyunla ilgili izlenimleri aktardıktan sonra, oyundaki negatif noktalara değinmemizde fayda var. Özellikle Gameloft'un Pokemon, Sim City vb. olarak sunduğu bu oyunda dokunmatikle ilgili oldukça sıkıntı yaşadım. Oyun, dokunulan hedefteki amacı oldukça geç algılıyor.Bu konuda gerekli iyileştirmelerin muhakkak yapılması gerekiyor. Aynı şey iOS için de geçerli. Gerçekleştireceğimiz işlem için ekrana 5'den fazla dokunuyorsak genel bir sıkıntı vardır diyebiliriz.


Oyunun şuan için dokunmatik haricinde herhangi bir negatif yönü yok. Tamamen özgün ve oldukça şirin bir senaryo ile karşımıza çıkan yeni Monster Life'ı şimdiden tüm oyun severlere önerir, bir an önce inirip oynamaya başlamalarını öneririz.


Gameloft
'tan farklı kategorilerde yepyeni oyunlar görmek oldukça sevindirici, özellikle ücretsiz oyunlara ağırlık vereceğini duyuran en iyi geliştirici ödüllü firmayı tekrardan tebrik ederiz :)

Oyunu Android ve iOS için ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. İndirme bağlantıları: #iOS:http://j.mp/NXbiyD / #Android:http://j.mp/NXboGB

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.