Mobil

Gece 01:30'dan sonra Android telefonlar ''çöp'' mü olacak?

Google, biat edecek mi?

Gece 01:30'dan sonra Android telefonlar ''çöp'' mü olacak?

Facebook, Twitter ve YouTube’dan sonra şimdi de Google hakkında engelleme kararı çıktı. Talep, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan geldi. Talebi değerlendiren İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, öldürülen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'la ilgili bazı görüntülerin kaldırılması, kaldırılmadığı takdirde Google'a erişimin tamamen engellenmesine karar verdi. Google'ın içerikleri kaldırması için  01.30'a kadar süresi var. Savcılığın talebi doğrultusunda mahkemenin verdiği karar Youtube'u da kapsıyor.

Peki, Google bu durumda herhangi bir şey yapmazsa ne olacak? Android telefonlar çöp mü olacak? Bu sorunun cevabı büyük ihtimal Evet.

Android ekosistemini kullanabilmek için bildiğiniz gibi Google servislerine ihtiyaç var. GMail, Google Maps, Android Market, Youtube gibi Android telefonlarımızın olmazsa olmaz programları bu gece 01:30'dan itibaren tamamen kullanılamaz duruma gelecek.

Bakalım yarın sabaha nasıl uyanacağız???

İndirmek istediğiniz program falan varsa şimdi tam zamanı...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.