iPhone 2G - 2007:
Her şeyin başladığı nokta olan iPhone 2G, 2007 yılında duyurulmuştu. Dünyanın ilk akıllı telefonu olarak adlandırılan bu cihaz, Apple için en önemli adımdı. Cihaz 1.4 milyon satış rakamına ulaştı. Rakam küçük olsa da ilk defa cep telefonu üreten bir firma için önemli bir başarı olarak görülebilir.

iPhone 3G - 2008:
iPhone 2G'den sonra aynı telefonu 3G destekli olarak duyuran Apple, yazılım ve tasarım tarafında da bazı değişiklikler yapmıştı. iPhone 3G aynı zamanda Türkiye'de satışa çıkan ilk iPhone oldu. Rakama dikkatiniz çekmek istiyoruz. Bu cihaz 11.6 milyon satış rakamına ulaştı. Apple burada bir şeylerin farkına varmış olmalı.

iPhone 3Gs - 2009:
Modellere "s" takısı getirmeye iPhone 3Gs modelinde başlandı. "Speed" olarak açıklanan bu "s" takısı o dönem için yine önemli bir adımdı. iPhone 3G ile iPhone 3Gs arasındaki hız farkı bariz bir şekilde belli oluyordu. Bu telefon iOS 6 sürümüne kadar güncellendi. Satış rakamı 20.7 milyon olarak açıklandı. Apple bir kez daha satışları ikiye katlamayı başardı.

iPhone 4 - 2010:
Apple'ın en sevilen tasarımlarından biri iPhone 4 ailesine aitti. Yenilenen tasarımda cam gövde dikkat çekiyordu. Anten sorunu yaşansa da iPhone 4 bu skandala rağmen 40 milyon satış rakamına ulaştı. Apple tekrar ve tekrar satış rakamını ikiye katlamayı başardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.