Nexus One:İlk Nexus akıllı telefon, HTC tarafından üretildi ve 2010 yılında piyasaya sürüldü. Telefon Android 2.1 Eclair sürümüyle kutusundan çıkmıştı.

Üretici: HTC

Nexus S:

2010 yılının sonunda, Google bir Nexus modeliyle daha karşımıza çıktı. Samsung tarafından üretilen Nexus S, 2010 yılının sonlarına doğru piyasaya çıktı. Telefon Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünü kullanan ilk Nexus modeli oldu Daha sonra Android 4.1 Jelly Bean’e kadar güncellendi.

Üretici: Samsung

Galaxy Nexus:

Kasım 2011’de Samsung tarafından üretilen ikinci Nexus modeli, Galaxy Nexus karşımıza çıktı. Telefon, eğimli ekranıyla dikkat çekmişti. Android 4.0 ICS ile gelen cihaz, Android 4.3 Jelly Bean’e kadar güncellendi.

Üretici: Samsung

Nexus 4:

Samsung’tan sonra Google, LG ile anlaşmaya başladı. LG tarafından üretilen ilk Nexus modeli Nexus 4 oldu. 2012’de duyurulan telefonun arka yüzeyinin cam olması dikkat çeken detaylardan biriydi. Nexus 4, Android 4.2 JellyBean ile geldi ve Android 4.4 KitKat’a kadar güncelleme aldı.

Üretici: LG

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.