Geekbench Pixel 9 Pro XL modelini doğruladı

Geekbench, Pixel 9 Pro XL modelini doğruladı ve 16GB RAM ile Tensor G4 işlemcisi ortaya çıktı. Bu model, performansıyla göz dolduracak.

Geekbench Pixel 9 Pro XL modelini doğruladı

Google’ın yıllık Ekim etkinliği yaklaşıyor ve yeni nesil Pixel serisi telefonlar ile Pixel Watch'un tanıtılması bekleniyor. Bugün, Pixel 9 modelinin Geekbench'te ortaya çıkmasının ardından, şimdi de Pixel 9 Pro XL, aynı platformda görüntülendi. Veritabanı listeleri, cihazın adını doğrularken, Pixel 4'te son kez gördüğümüz XL varyantının geri dönüş yapacağına dair önceki raporları da doğruluyor.

Geekbench'e göre, Pixel 9 Pro XL, 'komodo' kod adlı bir anakartla listelendi. Cihazın dört çekirdeği 1.95GHz'de, üç çekirdeği 2.60GHz'de ve ana çekirdeği 3.10GHz'de çalışıyor. Bu, telefonun Tensor G4 çipsetiyle güçlendirileceğini gösteriyor. Ayrıca Mali-G715 GPU'ya sahip olduğu belirtiliyor. Veritabanı listesi, Pixel 9 Pro XL'nin 16GB RAM ile geleceğini de ortaya koyuyor. Lansmanda daha fazla varyantın sunulması bekleniyor. Yazılım açısından, cihaz kutudan Android 14 işletim sistemi ile çıkacak.

Google Pixel 9 Pro XL, Geekbench'in tek çekirdekli testinde 1.378 puan ve çok çekirdekli testinde 3.732 puan aldı. Bu, Pixel 9 Pro XL hakkında benchmark platformunun açıkladığı her şeyi kapsıyor. Önümüzdeki aylarda daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor. Telefon, AnTuTu'da 1.176.410 puan aldı.

Pixel 9 Pro XL'nin CAD tabanlı sızdırılmış renderları, Google'ın kutu gibi bir tasarımı benimseyeceğini ortaya koyuyor. Köşelere uzanmayan çıkıntılı yatay kamera köprüsü korunuyor. Renderlar, iki sensörün yanı sıra bir periskop lensi de gösteriyor. Diğer sızıntılar, 6.74 inç 120Hz ekran, 128GB depolama ve UWB desteği gibi özelliklerin geleceğini öne sürüyor. Pixel 9 serisinin ayrıca uydu bağlantı özelliğiyle geleceği de konuşuluyor.

Yeni Google Pixel 9 Pro XL hakkında şu ana kadar bilinenler bu kadar. Daha fazla detayın ortaya çıkmasıyla birlikte cihaz hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Bu yıl tanıtılacak Pixel 9 serisi, birçok yenilik ve gelişmiş özellikler sunacak gibi görünüyor.