Geleceğin mobil teknolojileri - Page 1

HTML 5, web sayfalarının her cihazda çalışamasını sağlayan, hem mobil, hem masa üstü, hem tablet, hem PC, hem Mac için ayrı ayrı tasarımlar yapma gerekliliğini ortadan kaldıran yeni standart olarak uzun zamandır büyük ilgi görüyordu. 2015’te yaygınlaşma sürecine giren HTML 5 artık 2016’da vazgeçilemez bir standart halini alacak.

Geleceğin mobil teknolojileri - Page 2

Mobil cihazlarda, farklı ve gelişmiş arayüzler görmeye hazır olun. Sayısız tasarımcı ve mobil geliştirici, uygulamalarının daha farklı ve daha gelişkin görünmesi, kullanıcılara daha kolay deneyimler sunabilmek için arayüzler üzerinden çalışıyor. 2016’da, artırılmış gerçeklik gibi farklı teknolojiler üzerine geliştirilmiş yeni arayüzlerle karşılaşacağız.

Geleceğin mobil teknolojileri - Page 3

Bir kullanıcının lokasyonunu sadece bir iki metrelik yanılma payı ile tahmin edebilmek, mobil pazarlama stratejileri için büyük önem taşıyor. Böylece artık onay verdiğimiz mağazalar, alışveriş merkezleri, tam olarak hangi mağazanın önünde bulunduğumuzu görebilecek ve yine izin verdiğimiz taktirde, o mağazada bize özel indirimlere dair teklifleri anında alabileceğiz. Ya da, Uber benzeri ulaşım servisleri, tam olarak hangi noktada durduğumuzu görerek, taksiyi tam önümüze getirebilecekler.

Geleceğin mobil teknolojileri - Page 4

Akıllı telefonlarımız 2016’da, giyilebilir cihazlarımız için bir bağlantı istasyonuna dönüşecek. Akıllı saat, akıllı mücevherler, akıllı gözlükler, akıllı giysiler piyasada yaygınlaşacak ve bu cihazlar sürekli akıllı telefonumuzla bağlantı halinde olacak. Kalp ritmimizi, sağlık verilerimizi bu cihazlar üzerinden akıllı telefonumuza gönderilen verilerden takip edeceğiz, mücevherlerimiz, takılarımız, bilekliklerimiz, kolyelerimiz, gözlüklerimiz farklı işlevleri yerine getirirken, cep telefonumuzu cebimizden çıkarma ihtiyacımız giderek azalacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.