Mobil

Geleceğin ulaşım aracı Bell Nexus! (video)

CES fuarı kapsamında sergilenen Bell Nexus isimli 5 kişilik drone benzeri uçan taksiye bu videoda göz atıyoruz!

Geleceğin ulaşım aracı Bell Nexus! (video)

İnsansız hava aracı olarak bilinen drone benzeri ürünler hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. Son yıllarda insan taşımak için de geliştirilmeye başlanan drone modellerine bir yenisi daha eklendi. Devasa boyutları, 6 pervanesi, 5 kişi taşıma kapasitesi ile Bell Nexus geleceğin uçan taksisi olmaya aday.

Geleceğin ulaşım aracı Bell Nexus! (video)

ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES 2019 fuarında tanıtılan Bell Nexus, aslında bir konsept ürün. Helikoptere benzeyen bir kokpiti bulunan ulaşım aracında 5 kişi yolculuk yapabiliyor. Üçü sağ, üçü de sol tarafta konumlandırılan devasa pervaneleri ile dikey olarak kalkış yapabilen aracın otonom sürüş desteğinin olması da bekleniyor.

Bekleniyor diyoruz çünkü araç şimdilik konsept aşamasında ve uçan bir örneği de yok.Uçağın motor kısmının ise Safran Helicopter Engines tarafından geliştirileceği de açıklandı.

CES 2019 kapsamında görme imkanı bulduğumuz uçan taksi Bell Nexus ile ilgili deneyimlerimizi bu videoda anlatıyoruz:

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz Bell Nexus hakkında? Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Maksat Uçmak
Geleceğin sıradan araçları
Cevapla
Tipitip
Ucup ucmadigini dibine kadar gittiniz,sahibine soruverseydiniz saygideger abicim?
Cevapla
qwq
helikopter mantığı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.