Geliştiriciler Blackberry 10’a yoğun ilgi gösteriyor

Başlatılan kampanyalar geliştiricileri Balackberry 10'a yönlendiriyor.

Geliştiriciler Blackberry 10’a yoğun ilgi gösteriyor

30 Ocak’a sayılı günler kaldı ve RIM’in karşımıza çıkaracağı yeni sistem ve bu sistemin yer alacağı 6 telefon için son dönemde fazlasıyla sızıntı ortayA çıktı. Android, iOS ve son dönemde Nokia-HTC ile yıldızını parlatmaya çalışan Windows Phone 8 ile iddialı bir rekabete girecek Blackberry 10, App World adlı mağazasında uygulama sayısını arttırmaya devam ediyor.

Geliştiricilerin dikkatini bu yöne çekmeyen isteyen şirket, çeşitli kampanyalar başlatmış ve bu kampanyaların meyvelerini de toplamaya başladı. Şirket, onay alan her uygulamanın geliştiricisine 100$ öderken 5 uygulama sayısına ulaşan bir kısım geliştiriciye de Play Book tablet hediye ediyor. Aynı zamanda beşten fazla uygulama gönderenler ise Blackberry 10 Dev Alpha cihazı kazanmak için çekiliş hakkı kazanıyor.
1358192831_blackberry-10.jpg

Sürdürülen kampanya o kadar etkili oldu ki 37 saatlik bir süre içerisinde 15 bin uygulama onaylandı ve aynı yoğunluğun devam ettiği bildirildi. 30 Ocak’ta başlayacak etkiliğe kadar hangi sayıya ulaşılır bilinmez ancak etkinlik gecesi toplam uygulama sayısı netlik kazanacaktır.