Gelmiş geçmiş en çirkin 10 telefon!-1 - Page 1

Virgin Mobile Lobster 700TV

Virgin Mobile Lobster 700TV 2006 yılında piyasaya çıktı ve içinde hem radyo hem de TV alıcısı bulunuyordu. İnsanların, bulundukları her yerde TV seyredip, radyo dinlemelerini amaçlayan telefon o yılların minik telefon modası içinde hem çok çirkin ve kaba bulunmuştu hem de güçlü bir anten olmadan, kapalı alanlarda TV ve radyo yayınlarını almakta zorlanması nedeniyle kısa sürede piyasadan silindi.

Ayrıca bu telefonun sahiplerinin, bugün moda olduğu için elinde 6,5 inçlik phabletler taşıyanlarca o günlerde "kalas gibi telefon mu kullanıyorsun?" sataşmalarıyla uğraşmak zorunda kalmaları da cabasıydı.

Gelmiş geçmiş en çirkin 10 telefon!-1 - Page 2

Siemens Xelibri 6

Kadınlar için özel bir telefon tasarlama çabasının sonucu olarak ortaya çıkan Siemens Xelibri 6, 2006 yılında farklı tasarımlarla rakiplerinin arasından sıyrılmaya çalışan telefonlar kervanına katılmıştı.

Makyaj aynası şeklinde tasarlanan telefon ne yazık ki pratik kullanıma çok uygun değildi; şık davetlerde, özel gecelerde en güzel kıyafetlerinin içindeki alımlı kadınların, makyaj aynalarını kulağına götürüp konuşması çok garip bir görüntü oluşturuyordu. Zaten telefon da piyasada çok dayanamadı.

Gelmiş geçmiş en çirkin 10 telefon!-1 - Page 3

Vertu Signature Cobra

Bir zamanlar sosyete mensupları için değerli taşlarla süslü süper lüks ve pahalı telefonlar üreten Vertu firmasının 2006 yılında ürettiği bir modelinin üzerinde değerli taşlarla süslenmiş bir kobra yılanı yer alıyordu. Vertu tasarımcılarının aklından ne geçiyordu bilinmez ama telefonu üzerinde kobra minyatürü taşıyan bir insanın çevresinden nasıl tepkiler aldığını bugün çok merak ediyoruz.

Ne yazık ki bu sorunun cevabını da bizzat bulma şansımız olmadı çünkü çevremizde kime bir malikane değerindeki, 1 milyon TL fiyat etiketli bu telefonu alamadı. Biz de açıkçası, test için CHIP Test merkezine bir tane göndermelerini istemekten biraz çekindik.

Gelmiş geçmiş en çirkin 10 telefon!-1 - Page 4

Motorola V100

2000 yılında ortaya çıkan bu Motorola modeli, o yıllarda çok popüler olan "SMS yazmayı kolaylaştıran" modellerden biriydi. Ancak küçük bir laptop'a benzeyen V100'e bugün bakınca ne kadar çirkin olduğunu anlıyoruz.

Küçük çocukların avuç içi minik oyun konsollarını anımsatan telefonu kulağa götürmenin de büyük problem olduğunu hatırlatalım.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.