Gençler arasında en popüler marka Realme

Realme, gençler arasında en popüler akıllı telefon markası olmayı başardı. Marka, kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor.

Gençler arasında en popüler marka Realme

Son yapılan bir araştırmaya göre, 16-25 yaş arası Hindistanlı gençler için akıllı telefon alırken en önemli iki kriter "fiyat-performans" ve "en son teknoloji" olarak öne çıkıyor. Counterpoint Research tarafından yapılan ankette, katılımcıların %25'i fiyat-performans oranını, %18'i ise en son teknolojiyi tercih ettiğini belirtti.

Ankette elde edilen veriler, Çinli akıllı telefon üreticisi realme'nin gençler arasında en popüler marka olduğunu ortaya koyuyor. 18-25 yaş grubundaki katılımcıların %58'i realme'yi tercih ediyor. Bu gençler, realme'nin uygun fiyatlı, en son teknolojilere sahip ve şık tasarımlı telefonlarını tercih ediyor. Xiaomi ve vivo ise sırasıyla %54 ve %53 oranıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların dörtte biri için fiyat-performans oranı en önemli faktör olarak öne çıkıyor. Bunu, cihazın en son teknolojilere sahip olması yakından takip ediyor.

Bu yaş grubundaki realme'nin popülaritesi hakkında konuşan Kıdemli Analist Arushi Chawla, gençlerin akıllı telefon alışverişlerine büyük bir hevesle yaklaştığını belirtti. Chawla, gençler için en son teknoloji, uygun fiyat ve şık görünümün akıllı telefon seçiminde en önemli etkenler olduğunu vurguladı. Ayrıca, ülkenin akıllı telefon pazarının yaklaşık %60'ının 20.000 INR altındaki (yaklaşık 243 USD) cihazlardan oluştuğunu açıkladı.

Bu yılın Şubat ayında, bir başka pazar araştırma firması olan IDC, 2023 Hindistan akıllı telefon pazarı hakkında bir rapor yayımlamıştı. IDC raporuna göre, geçen yılın üçüncü çeyreğinde önemli bir pazar payı kaybı yaşayan realme, ülke genelinde %12.5'lik pazar payıyla üçüncü sırada yer alıyor.