General Mobile Discovery A101'e geliyor

General Mobile'ın 2013 yılında tanıttığı akıllı cep telefonu General Mobile Discovery, A101 market zincirinde satışa sunuluyor.

General Mobile Discovery A101'e geliyor

Market zincirlerinin elektronik ürünler satması bilinin bir gerçek oldu. Hatta ciddi bir satış adetine ulaşan bu markalar telefon üreticilerinin yüzlerini de güldürüyor. Market zincirlerinden biri olan A101, önümüzdeki hafta yeni bir kampanya başlatıyor. Ancak bu yeni telefon uzun zaman önce Türkiye'nin en çok satılan modellerinden biri olmayı başaran General Mobile Discovery oluyor.

General Mobile Discovery A101'e geliyor - Resim : 1

General Mobile Discovery A101'e geliyor

Oldukça eski bir telefon olan model günümüz teknolojilerini pek karşılamıyor. Ancak özellikle uygun fiyatlı bir telefon arayan 'arasa yeter' nevinden bir ürün arayanlara hitap eden model 4.7 inç ekran, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 1.2 GHz Quad Core işlemci, Android 4.2 işletim sistemi, 8 Megapiksel ana, 2 Megapiksel ön kamera gibi özelliklere sahip. Telefonun A101 fiyatı ise 699 TL olarak açıklandı. Fiyatın uygun olup olmadığını bilemiyoruz zira bu telefon şu an satışta olan bir model değil. Ancak bu rakamı verebilenlerin kullanabileceği bir akıllı telefon için 200-300 TL daha verip farklı modellere yönelmesi daha mantıklı görünüyor.

Bu saatten sonra General Mobile Discovery alınır mı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi günümüz beklentilerini karşılamaktan uzak telefonda birçok uygulamanın çalışmayacağını söyleyebiliriz. Zira günümüzde WhatsApp ve Facebook gibi uygulamalar belli bir seviyenin altında işletim sistemlerini desteklemiyor. Ancak sadece arama yapmak ya da akılsız telefon olarak kullanmak için alınabilecek bir model General Mobile Discovery.