General Mobile fiyatına iPhone geliyor; işte karşınızda iPhone SE 4

Uygun fiyatlı iPhone için çalışmalarını sürdüren Apple, bu konuda sona gelmiş vaziyette. İşte detaylar!

General Mobile fiyatına iPhone geliyor; işte karşınızda iPhone SE 4

Apple telefonlarının fiyatları son dönemde bir hayli yükseldi. ABD merkezli şirketin Türkiye fiyatları zaten uçmuş durumda ancak fiyatların sadece Türkiye pazarında yükseldiğini söylemek de doğru olmaz. Zira Apple'ın fiyatları, Avrupa'da da bir hayli yüksek. İşte tam da bu sebepten dolayı şirketin hedefi uygun fiyatlı bir iPhone piyasaya sürerek satışlarını arttırmak. Zira örnek vermek gerekirse Samsung'un sattığı telefonların çok büyük bir bölümü orta segment modellerinden geliyor. Apple ise bu alanda neredeyse yok.

General Mobile fiyatına iPhone geliyor! İşte karşınızda iPhone SE 4!

Apple'ın yeni telefonu elbette tam anlamıyla bir orta segment cihazı olmayacak. Ancak en azından fiyat anlamında biraz daha "uygun fiyatlı" olacağını ifade etmek mümkün. Peki şimdi gelelim iPhone SE 4'ün özelliklerine. Telefon, gücünü Apple A16 Bionic yonga setinden alacak. Bu işlemci ile performans anlamında iPhone 16 serisinden iki adım geride olacak iPhone SE 4, 6.1 inç boyutunda olan ve 60 Hz tazeleme oranı sunan bir ekrana ev sahipliği yapacak. IPS LCD olacak bu ekran, akıcı bir deneyim sunacak.

Modelin 3.000 mAh boyutunda bir bataryaya ev sahipliği yapacağını ifade edebiliriz. 20W hızlı şarjı destekleyecek olan cihazın arka kısmında tek kamera bulunacak. Bu kameranın özellikleri konusunda ise henüz herhangi bir bilgi yok. Telefonun çıkış tarihine yönelik yapılan tahminler ise gelecek seneyi işaret ediyor. Fiyatın ise iddialı olacağını söylemek mümkün.