General Mobile GM 8 sahiplerine Android 9.0 Pie müjdesi!

General Mobile GM 8, kullanıcıların merakla beklediği Android 9.0 Pie güncellemesine sonunda kavuştu. İşte detaylar!

General Mobile GM 8 sahiplerine Android 9.0 Pie müjdesi!

Yerli telefon üreticisi General MobileAndroid Pie güncellemesini alacak olan GM 8 kullanıcılarına mutlu haberi sosyal medya hesaplarından paylaştı. Bugünden itibaren GM 8 kulanıcılarına kademeli olarak dağıtılmaya başlanan Pie, telefona birçok yeni özelliği beraberinde getiriyor.

General Mobile GM 8 kullanıcılarına Pie müjdesi!

Güncellemenin gelip gelmediğini telefonunuzun ayarlar kısmından öğrenebilirsiniz. Peki Android 9.0 Pie güncellemesi cihaza ne gibi yenilikler sunuyor? Gelin bunlara hep beraber bakalım: 

Erişilebilirlik Menüsü: Android 9.0 Pie'un yeni erişilebilirlik menüsü sayesinde, ekran görüntüsü alma ve bir el ile gezinme gibi genel işlemler artık motor engelliler için daha kolay. Kamera Görünümünde OCR: Konuşmak için Seç ile ekrandaki metni seçebilirsiniz; içerik sesli olarak okunur. 

Şimdi, Android 9.0, metnin daha da erişilebilir olmasını sağlamak için Kamera ve Resimlerdeki S2S için OCR desteği ekledi. Kamerayı veya resmi kullanırken metni seçmeniz yeterlidir; metin vurgulanır ve sesli olarak okunur. 

General Mobile GM 8 sahiplerine Android 9.0 Pie müjdesi! - Resim : 1

Ses yükseltici: Bu yeni Erişilebilirlik Hizmeti, gürültülü bir restoran, bar veya konser gibi senaryolarda sesi artırmak için 100'ün üzerinde ayarı dinamik olarak ayarlayarak konuşmaları daha kolay anlaşmanızı sağlar.

Pil Tasarrufu: Pil Tasarrufu, Always-On ekranı gibi özellikleri kapatarak şarjınızın hiç olmadığı kadar uzun süre devam etmesini sağlar. Ayrıca, ne zaman ortaya çıktığı konusunda daha fazla kontrol sahibi olursunuz - böylece bir şarjla daha ileri gidebilirsiniz.

Uyarlanabilir Batarya: Bu özellik, önümüzdeki birkaç saat içinde hangi uygulamaları kullanacağınızı ve muhtemelen kullanmayacağınızı tahmin etmek için makine öğrenmesini kullanır, böylece telefonunuz yalnızca önemsediğiniz uygulamalara pil gücü harcar. 

Uyarlanabilir Parlaklık: Uyarlanabilir Parlaklık ile telefonunuz, ekranınızın parlaklığını farklı aydınlatma ortamlarında nasıl ayarladığınızı öğrenir ve zaman içinde sizin için otomatik olarak yapar.

Arka plan kısıtlamaları: Artık, çok fazla pil kullanan belirli uygulamaları sınırlandırmak için Ayarlar bölümünde öneriler göreceksiniz, böylece piliniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hazırsanız başlıyoruz! 🎇🎆 GM 8 modelleri için Android 9 Pie güncellemesi yayında! 🎊🎉 Tüm GM 8 kullanıcıları kademeli olarak Android 9 Pie sahibi olacaklar!

General Mobile (@generalmobile)'in paylaştığı bir gönderi ()

Çoklu kamera desteği: Android 9.0 ile, geliştiriciler artık iki veya daha fazla fiziksel kameradan gelen akışları kullanarak, örneğin çift ön veya çift arka kameralara sahip aygıtlarda sürükleyici deneyimler yaratabilir. Örnekler derinlik, bokeh, stereo vizyon ve daha fazlasını içerir.

Harici kamera desteği: Android 9.0 şimdi belirli cihazlarda harici USB / UVC kameraları destekliyor.

Rahatsız Etmeyin: Rahatsız Etmeyin Geliştirmeleri yalnızca bildirim seslerini değil, aynı zamanda tüm görsel kesintileri de susturmak için. Yıldızlı kişilerden gelen aramalar hala devam edecektir, bu yüzden acil bir şeyi kaçırmaktan endişelenmenize gerek yok. 

General Mobile GM 9 Pro Android 9.0 Pie deneyim videosu

Daha önce Teknolojioku olarak General Mobile GM 9 Pro cep telefonu modeline Android 9.0 Pie yüklemiş ve deneyimlerimizi sizlere video ile aktarmıştık. İşte o video:

Uygulama panosu: Telefonunuzda harcanan süreyi, farklı uygulamaları ne sıklıkta kullandığınızı ve kaç bildirim aldığınızı günlük olarak görüntüleyin.

General Mobile GM 8'in teknik detaylarına bakacak olursak;

 • Ekran: 18:9 – 5.7 inç HD+ 1440 x 720p
 • Ekran Koruma: Gorilla Glass 3
 • Parmak izi okuyucu: Var
 • İşletim sistemi: Android 8.1 Oreo Go
 • İşlemci: Mediatek MT6739 1.5 GHz 4 çekirdek
 • Bellek: 3 GB RAM
 • Depolama: 16 GB (microSD ile 64 GB’ye kadar)
 • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2 ve FM Radio
 • Ana kamera: 13 MP (Çift tonlu flaş) f/2.0
 • Ön kamera: 5 MP f/2.2
 • Batarya: 3500 mAh