Mobil

General Mobile yerli üretim konusunda açıklama yaptı!

GM 8 ve GM 8 Go dışında iki yeni telefon daha piyasaya süreceklerini açıklayan General Mobile, yerelleşme konusunda önemli adımlar atılacağını açıkladı.


ABD ile olan ekonomik savaş sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin akıllı telefon piyasasında yerli üretime yönlenmesi gerektiğini açıklamıştı.

O günden beri çeşitli atılımlarda bulunan birçok yerli firma oldu. Onlardan biri olan General Mobile. Firma başkanı Sebahattin Yaman, bu yerel çalışmalar konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Yama; "Yerli bir marka olarak Türkiye'de teknoloji geliştiren General Mobile, bugün yalnızca Türkiye'de değil, uluslararası pazarlarda da başarısını kanıtlamış durumda. General Mobile dünyanın önde gelen mobil teknoloji şirketleri ile ortak çalışarak 33 ülkede faaliyet gösteriyor.

İhracat yaptığı bazı ülkelerde kısa sürede ilk 5 markadan biri olma başarısını gösteren General Mobile, yaklaşık 50 milyon TL tutarında ihracat ile 2017'de toplam satışlarının yüzde 15'ini yurt dışı pazarlardan elde etti.

General Mobile: Teknoloji üssü olacağız!

Bugün bin 257 çalışanıyla dünya liderliği yolunda ilerleyen şirketimiz, yıl sonuna kadar bin 500 çalışana ulaşmayı hedefliyor. Türkiye'nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolu, öz kaynaklarla teknoloji geliştirmek ve ihraç etmekten geçiyor.

Bunu gerçekleştirebilmek için ise inovasyon ve Ar-Ge'nin önemi elbette çok büyük. Ar-Ge çalışmalarımıza 2017 yılında yaklaşık 15 milyon TL yatırım yaptık ve 2018 sonu itibarıyla ise yaklaşık 30 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ar-Ge Merkezimizde yılda en az 2 yeni model üretiyoruz" dedi. 

Bu sene içerisinde GM 8 ve GM 8 Go dışında iki yeni telefon daha piyasaya süreceklerini açıklayan Yaman, yerelleşme konusunda önemli adımlar atacaklarının bir kez daha altını çizdi. 

Yorumlar
Sinan
Çok yerli bunlar malı satarken yerli bozulunca profilo avm içindeki ana merkez çalışanları ninja kesiliyor gm5 pro maşallah ev yüzü görmedi birde servis çalışanları hakkını arayınca ninja kesilmez mi bir bağırdım osmanlı tokadını bir vurdum telefonu 500 tl yapacaklardı garanti var tamirden geldi ekranda sararma var diye 500 tl tokadı yiyince kasa ekran tuş herşey bedava tamir oldu bizde böyle Çirkef adama Çirkef olacan bak nasıl işini yapıyorlar bende R yok dayı sürekli D işine gelirse
Cevapla
Serhat
Gm5 plus 1 seneden beri fişeq gibi GM
Cevapla
10.köy
Memleket ekonomij olarak göçmüş bizde buna Amerika diye kılıfı güzel uydurduk.Sanki ülkemize saldırı ilk kez oluyor.Dünyada zaten her daim küresel ekonomik savaş var.Önemli olan senin ekonomin güçlü olacak dik duracak ki en az zararla kapatsın.Ee seni ekonomik kırılgan esnek jöle gibi olursa elin oğlu acımaz.
Cevapla
mehmet
Amerikanın avukatı mısın?
İsmail
Ben memnunum 3yıldan beri kullanıyorum,1,5 yıl önce selde suya düştü hiçbir Tamir görmeden hala kullanıyorum. 3_4 kat fazla ödemeye gerek yok bence.
Cevapla
Mahmut
Ben de gm 5 plus aldım bin pişmanım 1 yılda 3 kez tamire gitti her tamir 20 gün sürdü. atmayı çok kez demedim şu an yine bozuldu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.