Mobil

GetContact App Store'dan kaldırıldı!

Son dönemin popüler uygulaması olan GetContact, sürpriz bir şekilde App Store'dan kaldırıldı. Peki, Türklerin geliştirmiş olduğu GetContact neden App Store'dan kaldırıldı?

Popüler uygulama GetContact App Store'dan kaldırıldı!

Rehberde nasıl kayıtlıyım sorusunun cevabını verirken, kişi listesinizi ele geçiren GetContact uygulaması bugün sürpriz bir şekilde App Store'dan güvenlik sebebiyle kaldırıldı. BTK'nın soruşturma başlatacağını söylediği GetContact uygulamasının, verilerinizi izniniz ile alıp 3. taraflar ile paylaştığı söyleniyordu.

Ancak Burak Sağlık'ın şirketi Teknasyon tarafından geliştirilen GetContact, çıkan bu iddiları yalanlamış ve verileri koruduklarını açıklamıştı.

Bırak Sağlık konuyla ilgili; "GetContact tüm dünyada hizmet sunan; Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Brezilya başta olmak üzere birçok ülkede hizmet sunan bir çağrı tanımlama uygulamasıdır. GetContact hizmet sunduğu ülkelerin regülasyonlarına uyum sağlamak için yoğun çaba gösterir ve hükümetlerle iş birliği içinde hizmet sunar. Günlük aktif kullanıcı sayısı 3 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı 20 milyonu aşan GetContact tüm kullanıcılarının verilerini özenle korur." açıklamasında bulunmuştu.

Ancak bu açıklamalar Apple cephesini pek tatmin etmemiş gibi görünüyor. iPhone kullanıcılarının güvenliğini düşünen Apple, uygulamayı apar topar App Store'dan kaldırdı. Ancak uygulamanın hala Play Store'da yer aldığını belirtelim.

Size şiddetle tavsiyemiz, GetContact bir yana diğer rehber uygulamalarının hiç birini yüklememeniz yönünde olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.