Gizemli bir Samsung telefonu kriter testinde ortaya çıktı

Samsung'un büyük ekranlı bir telefon daha geliyor.

Gizemli bir Samsung telefonu kriter testinde ortaya çıktı

Büyük ekranlı telefonlar kategorisinin bir numarası Samsung, 3 Eylül tarihinde Galaxy Note 4’ü duyuracak. Güney Koreli üretici daha geniş kitlelere ulaşmak için Galaxy Note serisinin yanında aynı kategoride orta düzey uygun fiyatlı çözümler de sunmaktadır.

Samsung’un yakında kullanıcılarla buluşturacağı gizemli bir akıllı telefon GFX benchmark testinde ortaya çıktı. SM-G739F olarak isimlendirilen telefon sahip olduğu özelliklerle orta seviyeye yer alacak. Telefonda 5.5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran, 1.6GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemci ve Adreno 305 grafik birimi bulunuyor.

1407737829_mys.png

SM-G739F’te ilginç şekilde 1.3GB RAM’in yer aldığı görülüyor. Samsung’un daha önce 1.5GB RAM’yer verdi, ancak sektörde ilk defa bir akıllı telefonda 1.3GB RAM’in yer aldığına şahit oluyoruz.

Full HD video kaydı gerçekleştiren 7/8MP çözünürlüklü arka kamera, yine Full HD video kaydı gerçekleştiren 2MP ön kamera, 16GB dahili depolama ve Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi SM-G739F’in öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Samsung’un büyük ekranlı gizemli telefonuna ilişkin önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

kaynak: phonearena