Gizemli Samsung cihazı iptal edilen bir modele ait bilgiler içeriyor olabilir

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan gizemli Samsung modelinin sırları ortaya çıkmış olabilir. İşte ilginç bir mimariye sahip bir yonga setine sahip olan o telefon hakkındaki yeni bilgiler.

Gizemli Samsung cihazı iptal edilen bir modele ait bilgiler içeriyor olabilir

Samsung, Exynos yonga setine dayanan amiral gemisi bir cihazı piyasaya sürdüğünden bu yana bir süre geçti. Galaxy S22 modelleri geçen yıl bazı pazarlarda Exynos 2200 yongasıyla sunulmuştu, fakat bu versiyonlar Snapdragon 8 Gen 1 versiyonlarıyla karşılaştırıldığında zayıf performans sergileyerek hayal kırıklığı yarattı. Samsung, bu noksanlıkları dikkate alarak bu yılki tüm S23 modellerinde Exynos 2300 yongasını bırakıp Snapdragon 8 Gen 2 yongasına yöneldi. Ancak ilginç bir şekilde, bu talihsiz yonga setini kullandığı iddia edilen bilinmeyen bir Samsung akıllı telefon, Geekbench'de göründü.

Gizemli Samsung cihazı iptal edilen bir modele ait bilgiler içeriyor olabilir

Exynos 2300, geçmişten tekrar karşımıza çıkmış gibi görünüyor. Geekbench web sitesinde, SM-S919O model numarasına sahip bir Samsung akıllı telefon keşfedildi. Cihazın özellikleri, mevcut piyasadaki hiçbir Samsung telefonla uyuşmuyor, bu da cihazın bir prototip olduğu düşüncesi oluşturuyor. Listeleme, bu cihazın toplamda dokuz çekirdeğe sahip olan üç kümeli Exynos 2300 yongasıyla çalıştığını gösteriyor. Piyasada bulunan çoğu yonga seti sekiz çekirdekli bir yapıya sahipken, bu cihazın ana çekirdeği 2,6 GHz hızında, dört performans çekirdeği 2,59 GHz ve dört verimlilik çekirdeği ise 1,82 GHz hızında çalışıyor.

Buna karşın, Samsung'un bu yonga setini içeren SM-S9190 modelinin üretimi durdurulmuş ve yonga setinin kendisinin iptal edildiği belirtiliyor. Ancak, yeni Exynos 2400 yongasının aktif olarak geliştirildiği ve on çekirdekli bir yapıya sahip olması beklendiği raporlar arasında. Bu yeni yonga setinin, gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan Samsung Galaxy S24 serisini güçlendireceği öngörülüyor.

Samsung'un Galaxy S23 FE üzerinde çalıştığı yönünde duyumlar var ve bu modelin eski Exynos 2200 yongasıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak, tartışmalı Exynos 2200 yerine, Samsung'un fan edition modelinde Exynos 2300 yongasını kullanmayı düşünebileceği bir ihtimal var. Ancak, bu durumun şimdilik sadece bir varsayımdan ibaret olduğunu belirtmek gerekiyor.