Global pazarda sunulacak Xiaomi 12 modeli göz kamaştırdı!

Xiaomi 12 modelinin küresel pazarda piyasaya sunulacak versiyonu için özellikler belli oldu. İşte global pazarda piyasaya sürülecek modelin özellikleri.

Global pazarda sunulacak Xiaomi 12 modeli göz kamaştırdı!

Xiaomi 12 modelinin küresel bir versiyonuna sahip olması şaşırtıcı değil, çünkü selefi Mi 11 de Çin'deki ilk sürümünün ardından küresel olarak piyasaya sürüldü. Xiaomi 12, şirketin iç pazarı için geçen ay tanıtıldı ve yakında küresel çıkışını yapması bekleniyor.

Bunun öncesinde, birisi küresel modelin bir prototipini Geekbench'te sundu. Bu da doğal olarak kıyaslamanın çevrimiçi veritabanında bulunan bir listelenmesiyle sonuçlandı. Küresel Xiaomi 12'nin tıpkı Çinli kardeşi gibi Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olması bekleniyor. Söz konusu telefon 8GB RAM'e sahip ve küresel Xiaomi 12'nin Çin'de olduğu gibi ek bir 12GB seçeneği alıp almayacağı hala belli değil.

Küresel Xiaomi 12 modeli Geekbench'te göz kamaştırdı!

xiaomi 12

Prototipin çalıştırdığı yazılım Android 12 idi, bu nedenle bu noktada, küresel modelden beklenen yazılım da bu. Bu modelin küresel Xiaomi 12 olduğ kesin, çünkü 2201123G model numarası Endonezya'da önceki bir sertifika ile ortaya çıkmıştı. Küresel Xiaomi 12 Pro ise 2201122G model numarasına sahip olacak ve bu, geçen yıl Mi 11 Pro'nun aksine 12 Pro'nun da küresel pazarlara çıkacağı anlamına geliyor.

12 ve 12 Pro arasındaki boyut deltasını göz önünde bulundurursak bu hamle mantıklı. Bu açıdan bakıldığında, 12 Pro, Mi 11'in gerçek halefi olarak adlandırılabilir.