Mobil

GM 8 WhatsApp ve Instagram sorunu

General Mobile tarafından üretilen GM 8 akıllı cep telefonunda bazı kullanıcıların WhatsApp ve Instagram ile ilgili sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

GM 8 WhatsApp ve Instagram sorunu

Türkiye merkezli akıllı cep telefonu üreticisi General Mobile, geçtiğimiz aylarda yeni akıllı telefon modeli GM 8'i duyurmuştu. Bu yeni modelin en önemli özelliği Android One programına dahil olması ve uygun fiyata 18:9 oranında ekrana sahip bir akıllı telefonu bulunmasıydı.

Teefonla ilgili en son alınan güncelleme sonrasında WhatsApp ve Instagram'da sorun yaşadığını belirten birçok kullanıcı şikayetlerini sosyal medyada paylaşmaya başladı. Güncellemenin ardından birçok GM 8 kullanıcısı Instagram'a girmekte zorlanırken, WhatsAPp'ta ise dosya gönderi hatası ya da durum paylaşımlarına bakamama sorunu yaşamaya başladı. Bunlarla ilgili olarka sosyal medya ve forumlarda birçok şikayet bulunuyor. Bazı kullanıcılar ise Instagram ve WhatsApp uygulamalarına hiç giriş yapamayıp sürekli olarak “Uygulama Durduruldu” hatası aldıklarını da belirtiyor. Yani tek bir sorun bulunmuyor. Her kullanıcıya farklı sorunlar yansımış durumda.

Kesin çözüm bilinmiyor

Konula ilgili bazı kullanıcılar Instagram ve WhatsApp uygulamalarının eski sürümlerine dönerek sorunu çözdüklerini belirtirken bazı kullanıcılar ise farklı APK dosyalarını yükleyerek bu sorunu giderdiklerini belirtti. Bazı yorumlarda iseWhatsApp ve Instagram verilerini temizleyerek de sorunun giderildiğini iddia eden kullanıcılar bulunuyor.

GM 8 WhatsApp sorunu çözümü (kısmen işe yarayabilecek çözümler)

  • Google Play Store’a giriş yapıp WhatsApp uygulamasında yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edip eğer güncelleme varsa bu güncellemeyi yükleyin.
  • Ayarlar>Uygulamalar>Tüm Uygulamalar>WhatsApp bağlantısını cihazınızdan açın burada “Verileri ve Ön Belleği Temizle” işlemini uygulayın.
Yorumlar
mahmut er
karşı tarafla konuştugumda birden telefon arayı bitiriyor konuşurken sebebi nedir
Cevapla
emre ka
whatsap busınnesi indirip yükledim sorun çözülene kadar bu uygulamayı kullanmanızı onerırrım normal whatsapın aynısı
Cevapla
tayfun
ahmet ! bu işaret ne alaka sen asıl bilip bilmeden konuşma yazma mal mısın olum sen sistemsel bir sorun yok general mobile de sorun whatsapp güncellemesinde
Cevapla
gamze
uygulamaları silip tekrar yükledikten sonra ayarlar-uygulamalar ve bildirimlerden whatsapp ve ınstagram uygulamalarının içerisinde yer alan izinlerin hepsini aktif hale getirilmesi durumunda sıkıntı giderilir.
Cevapla
AHMET
Ne alaka ! bilip bilmeden yazmayın ! sistemsel bir sıkıntı var ne yaparsan yap olmuyor ! bir an önce çözülmesi lazım g.m. tarafından
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.