Mobil

Gmail'de e-postayı geri alma özelliği Android'e geldi

Gmail'de uzun süredir kullanılan gönderilen e-postayı belli bir süre içinde geri alma özelliği artık Android uygulamasında da kullanılabilecek.

Gmail'de e-postayı geri alma özelliği Android'e geldi

e-posta gönderirken yaşanan en büyük sorunlardan biri yanlışlıkla 'gönder' tuşuna basmak. Google tarafından geliştirilen Gmail ise tam olarak bu sorunu çözmek için bir süre önce gönderilen e-postayı geri alma özelliğini getirmişti. Bu özelliği kullanırken gönderilen bir e-posta 10 saniye içinde geri alınabiliyordu.

Gmail'de e-postayı geri alma özelliği Android'e geldi

Bu özellik yapılan bir güncelleme ile Gmail'in Android uygulamasına da geldi. Yani artık Gmail'i mobil cihazlardan kullananlar da bu özellikten faydalanabilecek. Yani Gmail'in Android uygulamasını kullanıyorsanız ve en son güncellemeleri de yaptıysanız gönderdiğiniz bir e-postayı 10 saniye içinde geri alabileceksiniz.

Yapılan güncelleme Google'ın bir diğer uygulaması olan Inbox için de geçerli olacak. Ancak unutmamak da fayda var bu özelliği e-postayı gönderdikten sonra 10 saniye içinde kullanabiliyorsunuz. 10 saniye geçtikten sonra gönderilen bir e-postayı geri almak mümkün olmuyor.

Son olarak ekleyelim Gmail’in ‘geri alma’ özelliğinden Android cihazlarda yararlanmak istiyorsanız uygulamanın 8.7 versiyonuna ihtiyacınız olacak. Mobil cihazınızdaki Gmail sürümünü kontrol ederek ihtiyacınız varsa güncelleme yapmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.