Mobil

Gmail'in yeni arayüzü ortaya çıktı

Google, popüler mail uygulamasının hem web hem de Android versiyonun kapsamlı yenilikler getirecek.

Gmail'in yeni arayüzü ortaya çıktı

Google I/O etkinliği geride kalırken, yazılım devi etkinlik kapsamında sunduğu yenilikleri kullanıcıların beğenisine sunmaya başladı. Birçok uygulamasında değişime giden Google, her ne kadar etkinlik esnasında dile getirmese de, Gmail için kapsamlı bir güncelleme hazırlığı içerisinde.
1369548883_gmail-tasarim-250513.jpg

Güncelleme neticesinde daha kullanışlı bir yapıya bürüneceği görülen uygulamanın görselleri ortaya çıktı. Söz konusu görsellerde Gmail web uygulamasını üst bölümünde sekmeli bir yapının benimsendiği görülüyor. Google, yeni mail uygulamasında gelen mailleri türüne göre sınıflandıracak gibi görünüyor. Öncelikli, Sosyal, Promosyonlar ve Güncellemeler olmak üzere şu an için dört sekmeden oluşan uygulamada gelen e-postalar kendi alanlarında yer alacak.

Güncellemenin kısa süre içerisinde sunulması beklenirken, benzer yeniliklerin Android uygulamasına kazandıracağı da alttaki görselden anlaşılmaktadır.
1369548896_gmail-android-250513.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.