Mobil

Google 400 tren istasyonuna yüksek hızlı WiFi getiriyor

Google Hindistan'da 400 tren istasyonuna yüksek hızlı WiFi sunacak.

Google 400 tren istasyonuna yüksek hızlı WiFi getiriyor

Mountain View Google karargahını Hint başbakanı Narendra Mori ziyaret etti ve bu ziyaret sırasında Google’ın yeni CEO’su Sundar Pichai Hindistan’da bulunan demir yolu ağına ait 400 istasyonda yüksek hızlı WiFi ağı sunacak iddialı bir proje duyurdu.

Hint başbakanı "Dijital Hindistan" programı kapsamında lider teknoloji şirketlerinden bazılarını ziyaret ediyor. Teknolojik olarak gelişmiş bir ulus olmasına rağmen, Hindistan'da bir milyar insanın hala internet bağlantısı yok ve hükümet ücretsiz kırsal alanlarda temel bağlantı sağlamak için çalışıyor.

1443431840_modi-sundar.jpg

Sundar Pichai, Hindistan'nın tren yollarında bağlantı sağlayan firma Railtel ile yapılan anlaşma sayesinde Hint Demiryolları’nın 100 işlek istasyonunda 2016 yılı sonuna kadar yüksek hızda WiFi sağlanacağını söyledi.

Başlangıçta bu hizmet tamamen ücretsiz olacak ve Google'ın hedef projesinde muhtemelen, yakın gelecekte Railtel ve ortaklarının reklam veya benzeri girişimler aracılığıyla kendisini finanse etmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.