Mobil

Google Android 3.2' yi resmi olarak yayınladı

Tabletleri daha da güçlü kılacak olan Android 3.2 resmi olarak yayınlandı.


Yazılım devi Google, özellikle Tabletler için daha gelişmiş özellikler sunan yeni Android sürümünü resmi olarak yayınladı. Günde 550.000' den fazla aktivasyon işleminin yapıldığı Android platformu, bu yeni sürüm ile daha da güçleniyor.

Yeni Android 3.2 ile gelen en önemli üç özellik sistemde yapılan optimizasyonlar, ekran boyutuna göre uyumlu yakınlaştırma modu ve SD kart üzerinde medya senkronizasyonuna izin vermesi.

Ekran boyutuna göre uyumlu yakınlaştırma özelliği, Piksel ölçeklendirmesi ve kullanıcı arayüzünü uzatma seçenekleri ile ikiye ayrılıyor.

SD kart üzerinde medya senkronizasyonu sayesinde ise, kullanıcılar cihazların dahili depolama alanlarını kullanmadan, SD kart üzerindeki içeriklere uygulamaları üzerinden direk olarak erişebiliyor.

Android 3.2' nin geliştiriciler için getirdiği en önemli yenilik ise, uygulmaların ekran desteklerini daha iyi yönetebilecekleri gelişmiş API desteği olarak göze çarpıyor. Geliştiriciler bu API sayesinde, uygulamalarının arayüzlerini çeşitli ekran boyutlarına göre yönetebilecekler.

Android 3.2 hangi cihazlarda yer alacak?

Yeni güncelleme Motorola Xoom için geçtiğimiz hafta zaten yayınlanmıştı. Asus' da sistemin testlerinin sürdüğünü ve kısa zamanda yayınlayacaklarını açıkladı. Yeni güncelleme ile 7-9 inçlik Honeycomb' lı tabletlerin yaygınlaşması muhtemel gözüküyor. Bakalım Samsung bu konuda neler yapacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.