Mobil

Google, Android 4.3 üzerinde çalışıyor

Google kaynaklı bölgelerden elde edilen kayıtlarda Android 4.3'e rastlandı.

Google, Android 4.3 üzerinde çalışıyor

Google Geliştiriciler Konferansı’na bir aydan daha kısa bir süre kaldı ve birçok kesim tarafından Android’in yeni sürümü Key Lime Pie bekleniyor. Ortaya çıkan son gelişmeler Android’in son sürümünü bekleyenler için hayal kırıklığı oluşturabilir.

Android 5.0’ın gecikeceğine dair dedikodular bir süre önce baş göstermişti. Android Police sitesinin elde ettiği bazı güçlü deliller Google’ın Android 4.3 üzerinde çalışmalar yaptığına dair ipuçları veriyor. JWR23B kodlu yazılımda ilk sırada bulunan J harfi sürümün hala Jelly Bean ismini alacağını gösteriyor. Sitenin elde ettiği Android 4.3 kodlarının yapılan takip sonucunda Google kaynaklı siteler tarafından oluşturulduğuna rastlandı.
1367073024_nexusae04-26-2013-3-47-47-pmthumb.png

15-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde Android 5.0’ın tanıtılmayacağına dair resmi bir açıklama yok ancak ortaya çıkan son gelişmeler ertelenme ihtimalini güçlü kılıyor. Google’ın Andorid’e ait iki sürümü arka arkaya duyurması da açıkçası pek mantıklı bir gelişme olmayacaktır.

Android 4.1 Jelly Bean geride bıraktığımız yıl haziran ayında Nexus 7 ile birlikte resmiyet kazanmıştı. Google'un sistem üzerinde birçok gelişme sağladığı görülürken, özellikle Project Butter kapsamında sistemin daha hızlı olması Android kullanıcılarında memnuniyetle karşılanmıştı. Google yılın son çeyreğinde ise Nexus 4 tanıtmış ve telefonla birlikte Android'i 4.2 numaralı versiyona güncellemişti. Android 4.2 kapsamında klavye, bildirim ekranı, çoklu kullanıcı desteği gibi önemli yenilikler sunulmuştu.

Yorumlar
Memo03
@sireno, antivirüs diye birşey var, ayarla keyfine bak, ben Avast kullanıyorum, tavsiye ederim...
Cevapla
Misafir
androide sır market ve üst düzey telefonlara verdiği desteğin çok kısıtlı olmasından geçmek istemiyorum.aylarca üst versiyona geçmek için beklenilir mi
Cevapla
Misafir
sadece ad mi değişiyor 4.3 ün adı 5.0 mı oluyo fark ne
Cevapla
Burak Kaya
Merhaba, Android 4.3 ve Android 5.0 farklı adlarda olacak. Android 4.3 Jelly Bean sürümünün devamı niteliğinde. Android 5.0 ise Key Lime Pie olarak adlandırılıyor. Google'ın Android 5.0'ı 3 ay kadar ileri bir tarihe ertelediğini söyleyebiliriz. Şirket şu an için Android 4.3 Jelly Bean üzerinde çalışıyor.
Cevapla
sireno
google yeni bir sürüm cikarsin cikarmasin demiyorum ama ilk önce. android. marketi. bi düzene. soksun. virüs lu. uygulama lar. oyunlar cirit atiyor. toptan bi temizlik yapmali google. :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.