Mobil

Google, Android 4.4.3 güncellemesini başlatıyor

Nexus cihazların fabrika imaj dosyaları geliştiriciler sayfasında yayınlandı.

Google, Android 4.4.3 güncellemesini başlatıyor

Google bir süredir merakla beklenen Android 4.4.3 KitKat güncellemesini her an başlatabilir. Şu ana dek sadece Amerika'da Sprint operatörü tarafından Nexus 5 için başlatılan güncellemenin fabrika imaj dosyaları Google Geliştiriciler sitesinde yayınlandı. Yazılım yükleme konusunda gerekli talimatları biliyorsanız Nexus cihazınız için yükleyeceğiniz fabrika imaj dosyasını Google Geliştiriciler sitesinden temin edebilirsiniz.

1401783080_nexus-443.jpg

Güncelleme içeriğinde kullanıcılar tarafından rapor edilen birçok hataya çözüm getiriliyor. Güncelleme sadece hataları çözmekle kalmıyor bağlantı özelliklerinde iyileştirmeler, güvenlik iyileştirmeleri ve ufak da olsa arayüz değişikliği içeriyor. Kullanıcıların sıklıkla dile getirdiği Nexus 5'teki kamera yazılım hatası ve buna bağlı aşırı pil tüketimi güncellemeyle birlikte çözüme kavuşuyor. Google ayrıca arama ekranı ve rehberde daha renkli bir arayüz tercihine gidiyor. Son olarak Google Play'den büyük dosyalar indirildiğinde artık "yüklemeyi durdur" seçeneği de karşımıza çıkacak.

Güncellemenin saatler içerisinde Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 (2012, 2013) ve Nexus 10 için başlaması bekleniyor. Güncellemenin tüm Nexus cihaz sahiplerine ulaşması ise birkaç haftayı bulacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.