Mobil

Google Android 5.0'la başlayan bellek sızıntısı sorununu çözdü!

Google birçok Android kullanıcının canını sıkan bellek sızıntısı sorununu çözdüğünü bildirdi.

Google Android 5.0'la başlayan bellek sızıntısı sorununu çözdü!

Google'ın ilk geliştirici önizleme sürümü Android 5.0 güncellemesini sunduğundan bu yana kullanıcıları rahatsız eden bellek sızıntısı şikayeti nihayet bugün kapalı olarak işaretlendi. Code.Google.com sayfasında konuya 'FutureRelease' notu düşülmüş.

Özellikle Nexus kullanıcılarının(Android 5.0'in ilk olarak Nexus cihazlara verildiğini düşünürsek) başını ağrıtan kamera başarısız hatası, cihaz hafızasının dolması, arka planda çalışan uygulamaların yoğun bellek kullanımı sonucu cihazların rasgele kapanmasıyla sonuçlanan hatalar sinir bozucu hale gelmişti. Diğer cihazlarda bu hatalara kurban gitsede bu hatalardan en çok ektkilenen Nexus 5 ve Nexus 7 kullanıcıları olmuştu.

1426587203_img20150317110813.jpg

Google bellek sızıntısı sorununu çözdüğünü Android bug tracker üzerinden duyurdu. Ancak sorunun düzeltme sürümü henüz bir güncelleme ile sunulmuş değil. Şu anda hata düzeltmeleri güncellemesinin serbest bırakılması için bir zaman çizelgesi yok. Ancak yakında OTA üzerinden sunulacak Android 5.1 güncellemesinin bellek sızıntısı sorununu çözeceğini umuyoruz. Android 5.1 bazı nexus cihazlar için kullanıma sunulmuş durumda ve bellek sızıntısı sorunu bu cihazlarda hala var. Google'ın yayınladığı 5.1.0 sürümünü ilerleyen günlerde bellek sızıntısından arındırılmış bir sürümü ile güncellemesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.